Krājumā iekļauti divdesmit deviņu autoru darbi – sākot ar literātiem, kuru daiļrade sākās un attīstījās reizē ar mūsu valsts attīstības pirmajām desmitgadēm, līdz pat 21. gadsimtu autoru daiļradei.

Krājuma vizuālo noformējumu veido Ventspils Skolēnu jaunrades nama fotopulciņa dalībnieku fotodarbi. Idejas autore Dināra Ārnesta ievadā saka, ka krājumā iekļautie darbi ir "kā liecinājums cilvēku paaudžu sadzīvošanai ar skarbo vidi, izdzīvošanai cauri laikmetiem, liecinājums cilvēku darbam, liecinājums rūpēm, mīlestībai pret saviem tuvajiem un vietu jūras krastā – Ventspili".
Krājums tapis ar Ventspils pilsētas domes atbalstu, sadarbojoties Ventspils zonālajam valsta arhīvam, Herberta Dorbes memoriālajam muzejam "Senču putekļi", Andrim Rebhūnam un Ventspils Skolēnu Jaunrades nama fotopulciņam, Ventspils bibliotēkai, Jānim Muceniekam un Ventspils Digitālajam centram.
Elektronisko kopkrājumu kompaktdiska formātā saņems gan autori, gan atbalstītāji, bet īsi pirms atvēršanas svētkiem tas tiks publicēts Ventspils hronikas tīmekļa vietnē un kļūs pieejams ikvienam tīmekļa lietotājam.

Informāciju sagatavoja:
Margarita Marcinkeviča