Izstādē “Veronika Rihterova – pagodinājums PET pudelei. Radošā reciklācija Čehijas Republikā” būs skatāmi 18 grafiķa M. Cihlārža darbi, kuros skulptores Veronikas Rihterovas daiļrade (objekti no PET pudelēm) savdabīgi apvienota ar didaktiskiem tekstiem un fotogrāfijām. V. Rihterovas darbus papildinās konkursam iesniegtie bērnu radošie darbi no PET pudelēm.

Izstādes atklāšanas dienā žūrija, kuras sastāvā būs pārstāvji no Latvijas Zaļā punkta, Čehijas Republikas vēstniecības Rīgā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Pārventas bibliotēkas, izvērtēs bērnu iesniegtos darbus un pasniegs simpātiju balvas.

Pirms Ventspils ceļojošā izstāde bija skatāma Ogrē, Jēkabpilī, Preiļos, Krāslavā, Madonā Alūksnē, Cēsīs, Jelgavā, Kuldīgā, Talsos u.c. Latvijas pilsētās.

Izstāde tapusi sadarbojoties Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, Čehijas Republikas vēstniecībai Rīgā un Latvijas Zaļajam punktam.

Izstāde Ventspilī, Pārventas bibliotēkā, būs skatāma no 13. novembra līdz 8. decembrim.