Akadēmiskie bibliotekāri pēc būtības un profesijas mēdz būt taupīgi un rīkoties videi draudzīgi. Kad 2015. gadā visas Apvienoto Nāciju Organizācijas dalībvalstis pieņēma Ilgtspējīgas attīstības programmu 2030. gadam, akadēmiskie bibliotekāri tās principus pieņēma gan ar entuziasmu, gan pragmatismu. Programma sniedz plānu, kas izstrādāts, lai izbeigtu nabadzību, aizsargātu planētu un nodrošinātu vispārēju mieru un labklājību — tas viss līdz 2030. gadam! Tās pamatā ir 17 Ilgtspējīgas attīstības mērķi (IAM), kas ir steidzams aicinājums rīkoties.

Tomēr bibliotekāri jau tagad žonglē ar daudziem pienākumiem, lai apkalpotu akadēmisko bibliotēku lietotājus. Ir jāatrod veidi, kā ilgtspējīgi atbalstīt un sasniegt IAM mērķus.

Trīs lektori skaidro ilgtspējīgas attīstības ietekmi uz akadēmiskajām bibliotēkām, pārrunā, kāpēc viņi uzskata, ka Ilgtspējīgas attīstības mērķiem jābūt katra bibliotekāra darba kārtības augšgalā, un dalās universitāšu iniciatīvās, lai padarītu pasauli labāku.

Galvenā runātāja: Barbara Lisone, kura ir Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (IFLA) prezidente un kopš 1992. gada – Brēmenes publiskās bibliotēkas direktore.

Barbarai Lisonei pievienojas divi diskusijas dalībnieki – Tuba Akbaiturka, Koç universitātes bibliotēkas direktore un piecu Turcijas bibliotēku vadītāja, un Martins O’Driskols, Korkas Universitātes koledžas mācību telpu koordinators un Ilgtspējības komitejas priekšsēdētājs.

Šis ir otrais vebinārs De Gruyter sērijā: “Status Quo izaicinājums: bibliotēku ievešana nākotnē”

Šajā 2023. gada De Gruyter tīmekļsemināru sērijā bibliotēku un informācijas profesionāļi, pētnieki un nozares eksperti dalās savās atziņās par jaunākajām izstrādēm, jaunajām tendencēm un paraugpraksi bibliotēku un izdevējdarbības pakalpojumos.

 

Aicinām ieskatīties Bibliotēku portāla sadaļā “Ilgtspējīgas attīstības mērķi”