2012. gada 23. aprīlī plkst. 17.30 Rīgas Centrālās bibliotēkas Mākslas un mūzikas nodaļas telpās (Rīgā, Brīvības ielā 49/53) viesosies pazīstamā dramaturģe Lelde Stumbre. Stumbre viesosies bibliotēkā, lai priecētu cilvēkus ar savas lugas “Viņa ir cerībās” lasījumu.

Lasījumu ciklā “Dramaturgu pirmdiena” organizē Latvijas Dramaturgu ģilde. Ikmēneša pasākumā sadarbībā ar Rīgas Centrālo bibliotēku klausītājiem tiek prezentētas jaunākās lugas, iekams tās tiek izdotas vai iestudētas kādā no teātriem.

Stumbre ir daudzu pazīstamu lugu autore. Dramaturģes lugas, kuras aizvadītā gadsimta beigās bija redzējis vai lasījis katrs sevi cienošs labas literatūras un teātra pazinējs, ir “Andersons”, “Zīmējumi smiltīs”, “Tā, lai var redzēt ceļu”, “Sarkanmatainais kalps”, “Jānis” un “Ipolits”.

Stumbre sarakstījusi vairāk nekā 50 lugas, apmēram puse no tām ir viencēlieni. Populārajā “Lata romānu” sērijā pēdējos gados izdoti arī divi Stumbres romāni – “Mācītājas māja” un “Savienoto trauku līkums”.