Katru gadu BANG! rīko tiešsaistes domapmaiņas, risinot ar grāmatu izstādēm saistītus izaicinājumus. Šī gada seminārs pievēršas līdzsvaram starp digitālo un analogo bibliotēku izstādēs, skata to, kā mūsdienu tehnoloģijas veiksmīgi papildina vai nomāc eksponētos priekšmetus un ietekmē apmeklētāja pieredzi. Kādi izaicinājumi rodas, ilgtermiņā uzturot ar dažādiem digitāliem palīgrīkiem piesātinātas izstādes? Kāds ir mūsdienu apmeklētājs? Vai interaktīvas izstādes atbilst apmeklētāja vēlmēm un uzlabo pieredzējumu?

Semināra mērķauditorija ir izstāžu kuratori, dizaineri, projektu vadītāji, krājuma eksperti, pedagogi un citi nozares profesionāļi, kuru ikdienas darbs saistīts ar bibliotēku izstādēm vai darbu pie līdzīgiem projektiem citās atmiņu institūcijās.

Darba valoda – angļu. Dalība ir bez maksas, taču nepieciešams reģistrēties iepriekš ŠEIT.

Semināra programma (PDF)

Semināru ievadīs saruna ar scenogrāfijas aģentūras Madoc (Beļģija) direktoru Beniju Kerhofu (Benny Kerkhof). Madoc ir veidojuši izstāžu scenogrāfijas daudzos muzejos un bibliotēkās, tostarp Beļģijas Karaliskajā bibliotēkā. Saruna sniegs ieskatu nozares jaunākajās tendencēs, kā arī ieskicēs tehnoloģiju nozīmi mūsdienu pieredzes veidošanā. Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstāžu kuratore Anete Skuja un Briseles komiksu muzeja vadītāja Tīne Antonija (Tine Anthoni) prezentēs aktuālo izstāžu gadījuma analīzes, uzsverot tehnoloģiju nozīmi izstāžu vēstījumā. Viļņas Universitātes bibliotēkas pārstāve Nijole Klingaite-Dasevičiene (Nijolė Klingaitė-Dasevičienė) stāstīs par digitālo izstāžu nozīmi krājuma popularizēšanā, savukārt Antverpenes Universitātes pētniece Nūra de Fūza (Noor de Fooz) iepazīstinās ar nesen veiktā pētījuma par apmeklētāju pieredzi, mijiedarbojoties ar eksponētiem priekšmetiem un digitāliem medijiem.

Papildu informācija:
Ineta Vaivode
Pētniecības un interpretācijas centra projektu vadītāja
Latvijas Nacionālā bibliotēka
ineta.vaivode@lnb.lv