Akciju rīko Latvijas Dramaturgu ģilde sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību, Latvijas Literārās izglītības atbalsta biedrību un Rīgas Centrālo bibliotēku.
Akcija aizsākas 16. oktobrī ar jauno dzejnieku, prozaiķu un dramaturgu darbu autorlasījumiem visas dienas garumā.

Atvērtās mākslas akcija – gada maratons – tiek aizsākta akcijas "Es par kultūru" laikā un kontekstā. Šī akcija no 29. septembra līdz 16. oktobrim norisinās kultūras institūcijās visā Latvijā. Tās laikā Latvijas Radošo savienību padome aicina ikvienu ar savu parakstu apliecināt savu atbalstu kultūrai.

16. oktobrī no plkst. 12.00 – 20.00 trīsdesmit trīs 15 – 21 gadīgi prozas, dzejas, lugu un eseju autori, kuru darbi ievietoti topošajās grāmatās "Jaunie nāk un runā. 2009. Proza. Esejas. Lugas", un "Jaunie nāk un runā. 2010. Dzeja. Esejas. Lugas" bez pārtraukuma lasīs savus darbus Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēkā "Vidzeme".  Pasākumu vadīs Dainis Grīnvalds un Anita Skalberga.

Sākot ar 23. oktobri un turpmāk filiālbibliotēkā "Vidzeme" katru piektdienu no 17.00 līdz 20.00 notiks jaunākās literatūras lasījumi:
  • 17.00 savus nupat uzrakstītos darbus lasīs jaunie autori,
  • 18.00 ar lugu, dzejas, prozas, publicistikas autorlasījumiem latviešu un krievu valodā uzstāsies pieredzējuši (ne tikai Latvijas) autori.
Visi akcijas pasākumi būs bez maksas. Apmeklētāji tiks cienāti ar tēju un cepumiņiem.
Atbildīgais rīkotājs: Dainis Grīnvalds (tālr.: 25505399; drama@latnet.lv; kontakttālr. RCB filiālbibliotēkā "Vidzeme": 67181217).

Informāciju sagatavoja:
Lolita Grahoļska