2013. gada 12. martā plkst.18.00 Pārventas bibliotēkā (Ventspilī, Tārgales ielā 4) notiks starptautiskas ceļojošās izstādes “Sopota, Kranca, Rīgas Jūrmala. Baltijas piejūras kūrorti 19. un 20. gadsimtā” atklāšana.

Pirmie kūrorti pie Baltijas jūras radās ap 1800.gadu. Laika gaitā attīstījās specifiska ūdensdziedniecība, kuras mērķis bija ārstēt dažādas slimības un piedāvāt vispusīgu atpūtu. Izstādē ūdensdziedniecība tiek skatīta trīs kūrortos pie Baltijas jūras – Zoppot/Sopota, Cranz/Kranca/Zeļenogradska un Rigaer Strand/Rīgas jūrmala/Jūrmala.

Izstāde, kas no 12. marta apskatāma Pārventas bibliotēkā, vēsta par kūrortu atrašanās vietām, sniedz ieskatu kūrortu attīstības vēsturē, rāda to iekārtojumu, viesus, iepazīstina ar brīvā laika izmantošanas iespējām un kūrortu arhitektūru no 19.gadsimta līdz starpkaru periodam, nacionālsociālisma laikam, sociālismam / komunismam un politiskās varas maiņai. Izstādi papildinās ieskats Ventspils silto jūras vannu iestādes vēsturē.