Piemēram, esošie un nākotnes sadarbības tīkli, projekti kopīgai pētniecībai, digitalizācijai, digitālajai repatriācijai un digitālo rīku izveidei, kas veicinātu iestāžu mērķtiecīgu attīstību gan reģionā, gan ārpus tā. Vienlaikus 22. maijā, konferences otrajā dienā, LNB tiks atzīmēta Digitālā mantojuma diena.

 

Konferencē tiks aplūkoti šādi jautājumi:

  • Kas ir kultūras mantojums digitālās transformācijas un sabiedrisko pārmaiņu laikmetā?;
  • Kas jādara, lai atbalstītu pārmaiņu ieviešanu?;
  • Kāds ir digitālo iespēju potenciāls un nozīme kultūras mantojuma jomā?;
  • Kā reģionālā sadarbība var veicināt pārmaiņu procesus?;
  • Kā digitālā transformācija ietekmē reģionālās identitātes izmaiņas?

 
Reaģējot gan uz digitālo pārmaiņu radītajām iespējām, gan ar to saistītām tendencēm, konferencē plānots meklēt jaunas perspektīvas ilgstošam un padziļinātam dialogam starp kultūras un atmiņas iestādēm, politikas veidotājiem un pētniekiem. Konferences pirmajā dienā notiks Baltijas jūras reģiona valstu ministriju augsta līmeņa lēmumu pieņēmēju diskusija, lai veicinātu dialogu par stratēģiju digitālā dokumentārā kultūras mantojuma jomā laika posmam no 2020. līdz 2027. gadam. Diskusija turpināsies tematiskajās fokusa grupās konferences otrajā dienā.
Uzsverot Latvijas prezidentūras gadu Baltijas jūras valstu padomē, īpaša uzmanība konferencē ir pievērsta Baltijas jūras valstu sadarbībai un jautājumiem, kas saistīti ar mantojuma satura pārrobežu pieejamību.

Plašāku informāciju skatīt: https://dach2019.lnb.lv/.

 
Darba valoda – angļu.

 

Dalība bez maksas.


Tematu par kultūras, tostarp kultūras mantojuma resursu izmantošana digitālajā vidē LNB turpinās arī vasarā, no 23. līdz 26. jūlijam rīkojot otro Baltijas Digitālo humanitāro zinātņu vasaras skolu (Baltic Summer School of Digital Humanities). Tā ir starptautiska intensīva tālākizglītības programma, kas sniedz iespēju  humanitāro un sociālo zinātņu pētniekiem, pasniedzējiem un studentiem, kā arī arhīvu, bibliotēku un muzeju profesionāļiem apgūt dažādas digitālās pētniecības prasmes.

Plašāka informācija par šī gada vasaras skolas programmu, lekcijām, praktiskajām darbnīcām un reģistrāciju pieejama šeit: http://www.digitalhumanities.lv/bssdh/2019 vai rakstot uz e-pastu anda.baklane@lnb.lv.


Papildu informācija:

Tel.: +371 67806131

E-mail: dach2019@lnb.lv