Viduslaiku ceļvedis “Codex Calixtinus”, kurā iekļauti sprediķi par Svēto Jēkabu un praktiski ceļošanas padomi svētceļniekiem, tika atrasts kādā garāžā Santjago de Kompostelā.

 

Senais dokuments, kas tiek uzskatīts par vienu no vērtīgākajiem Spānijas kultūras dārgumiem, tika nozagts 2011. gada 5. jūlijā no Santjago de Kompostelas katedrāles, kur tas glabājās augstas drošības arhīvā.

 

Tolaik amatpersonas ziņoja, ka nekas neliecina, ka katedrālē būtu notikusi ielaušanās, un vietējais laikraksts “El Correo Gallego” to nodēvēja par gadsimta zādzību.

 

Saskaņā ar kristīgo tradīciju, pēc nāves svētā Jēkaba mirstīgās atliekas tika aizvestas uz Santjago de Kompostelas katedrāli, kas tādēļ gadsimtiem ilgi bijusi svētceļojumu galamērķis.

 

“Codex Calixtinus” tiek uzskatīts par vienu no Rietumu pasaules pirmajiem ceļvežiem un sabiedrībai tika izrādīts tikai īpašos gadījumos, piemēram, pāvesta Benedikta XVI vizītes laikā 2010. gadā.

 

Manuskripts tika izveidots pāvesta Kaliksta II laikā, kurš atbalstīja svētceļojumus un 1122. gadā noteica, ka gads, kurā Svētā Jēkaba diena 25. jūlijā iekrīt svētdienā, ir pasludināms par svēto gadu.

 

Nenovērtējamais dokuments tika atrasts pēc četru zādzībā aizdomās turamo aresta.

 

Spānijas laikraksti ziņo, ka policija arestējusi kādu elektriķi, kas iepriekš strādājis katedrālē, viņa sievu, dēlu un dēla draudzeni.

 

Policija konfiscējusi arī 1,2 miljonus eiro (843 000 latu) un citus vērtīgus priekšmetus, kas nozagti no katedrāles, ziņo mediji.