To organizēs Latvijas Neredzīgo bibliotēka, kas savā pagalmā Juglas ielā 14, būs izveidojusi īpašus “Uguns torņus”, kuros ikviens Brīvības cīņu varoņu godinātājs varēs novietot aizdegtu svecīti, sildīties pie ugunskura un, dzerot karstu tēju, klausīties Gunāra Meijera koncertu. Par patriotisko noskaņojumu rūpēsies filmas «Rīgas sargi» režisors un komponists Aigars Grauba un Bruņoto spēku rezerves virsseržants un Garkalnes jaunsargu vienības sabiedriskais instruktors Ziedonis Ločmelis.

Katru gadu Lāčplēša dienā, atzīmējot Latvijas uzvaru pār bermontiešiem, vairākās Rīgas vietās tiek organizēti lāpu gājieni, cilvēki vienojas kopīgā svecīšu nolikšanā, kā arī tiek rīkoti patriotiski koncerti un skatītas filmas. Tomēr līdz šim šādas aktivitātes nav nonākušas līdz Strazdumuižai, kaut arī vēsturiski šī vieta ir zīmīga ar 1919. gada 3. jūlijā noslēgto Strazdumuižas pamieru par karadarbības pārtraukšanu starp Igaunijas armiju un Cēsu kaujās sakauto Niedras valdības Baltijas landesvēru un Dzelzsdivīziju.

Tāpēc šogad Latvijas Neredzīgo bibliotēka ir nolēmusi, Latvijas 100-gades gaidās, aizsākt Strazdumuižā jaunu Lāčplēša dienas tradīciju — Svecīšu aizdegšana Strazdumuižā. Tās mērķis ir dot iespēju tiem Strazdumuižas patriotiem, kuriem nav iespējas doties pie Svecīšu sienas 11. novembra krastmalā vai uz Brāļu kapiem, lai godinātu Brīvības cīņās kritušos karavīrus, to darīt tepat Strazdumuižā.

Pasākums “Svecīšu aizdegšana Strazdumuižā” notiks 11. novembrī no plkst. 14.00 līdz 18.00. Savukārt svecīšu nolikšana turpināsies līdz 19.00

Pasākuma programmā ietilps:

• plkst. 14.00 Filmas “Rīgas sargi” seanss (bibliotēkas lasītavā Juglas ielā 14), pirms seansa tikšanās ar režisoru Aigaru Graubu.

• plkst. 17.00 sāksies Lāpu gājiens no Strazdumuižas parka (Braila iela 5) uz bibliotēku (Juglas iela 14), svecīšu aizdegšana “Uguns torņos”. Lāpas un svecītes varat līdzi ņemt paši vai saņemt tos uz vietas.

• plkst. 17.30 sāksies Atceres koncerts. Piedalīsies bijušais karavīrs, dzejnieks un aktieris Ziedonis Ločmelis, mūziķis Gunārs Meijers, dziedātājs Edijs Fuksis.

Pasākumu atbalsta: Rīgas dome.

To organizēs Latvijas Neredzīgo bibliotēka, kas savā pagalmā Juglas ielā 14, būs izveidojusi īpašus “Uguns torņus”, kuros ikviens Brīvības cīņu varoņu godinātājs varēs novietot aizdegtu svecīti, sildīties pie ugunskura un, dzerot karstu tēju, klausīties GUNĀRA MEIJERA koncertu. Par patriotisko noskaņojumu rūpēsies filmas «Rīgas sargi» režisors un komponists AIGARS GRAUBA un Bruņoto spēku rezerves virsseržants un Garkalnes jaunsargu vienības sabiedriskais instruktors ZIEDONIS LOČMELIS.

Katru gadu Lāčplēša dienā, atzīmējot Latvijas uzvaru pār bermontiešiem, vairākās Rīgas vietās tiek organizēti lāpu gājieni, cilvēki vienojas kopīgā svecīšu nolikšanā, kā arī tiek rīkoti patriotiski koncerti un skatītas filmas. Tomēr līdz šim šādas aktivitātes nav nonākušas līdz Strazdumuižai, kaut arī vēsturiski šī vieta ir zīmīga ar 1919. gada 3. jūlijā noslēgto Strazdumuižas pamieru par karadarbības pārtraukšanu starp Igaunijas armiju un Cēsu kaujās sakauto Niedras valdības Baltijas landesfēru un Dzelzsdivīziju.

Pasākums «SVECĪŠU AIZDEGŠANA STRAZDUMUIŽĀ» notiks 11. novembrī no plkst. 14.00 līdz 18.00. Savukārt svecīšu nolikšana turpināsies līdz 19.00

Pasākuma programmā ietilps:

·           plkst. 14.00 Filmas “RĪGAS SARGI” seanss (bibliotēkas lasītavā Juglas ielā 14), pirms seansa tikšanās ar režisoru AIGARU GRAUBU.

·           plkst. 17.00 sāksies Lāpu gājiens no Strazdumuižas parka (Braila iela 5) uz bibliotēku (Juglas iela 14), svecīšu aizdegšana “Uguns torņos”. Lāpas un svecītes varat līdzi ņemt paši vai saņemt tos uz vietas.

·           plkst. 17.30 sāksies Atceres koncerts. Piedalīsies bijušais karavīrs, dzejnieks un aktieris ZIEDONIS LOČMELIS, mūziķis GUNĀRS MEIJERS, dziedātājs EDIJS FUKSIS.

Pasākumu atbalsta: Rīgas dome.