Saruna par LPSR ideoloģisko mūziku un tās izmantošanas iespējām mūsdienās
Trešdien, 9.februārī, plkst.17:30 Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiks sarīkojums Neērtais mūzikas mantojums – diskusija par Latvijas padomju periodā radītiem skaņdarbiem, kas propagandē komunistisko ideoloģiju.
Diskusijā par attieksmi pret šo mantojumu un tā izmantošanas iespējām mūsdienās piedalīsies mūzikas žurnālists Orests Silabriedis, diriģents Romāns Vanags, mūzikas izdevniecības Upe tuviem un tāliem direktore Iveta Mielava un eksperimentālās mūzikas festivāla Skaņu mežs rīkotājs Viestarts Gailītis.
Latvijai atgūstot neatkarību, skaņdarbi par Ļeņinu, Staļinu, Oktobri, Dzimteni, revolūciju un citu sociālistiskas ievirzes tematiku kļuva par “neērtu” mantojumu, kas pārsvarā gulējis plauktos, nevis ticis atskaņots publiski. Tomēr arī šāds mantojums ir laikmeta liecība, tāpēc diskusijā tiks meklētas atbildes uz jautājumu, vai un kā to iespējams izmantot mūsdienās. Pasākumā ideoloģiskie skaņdarbi tiks izvērtēti no mākslinieciskā un vēsturiskā skatupunkta, kā arī aplūkota to iespējamā pievilcība retumu kolekcionāru un eksperimentālas mūzikas cienītāju vidū.
Pasākumu vadīs RMM projektu kurators Uģis Vismanis.
Pasākumi Rakstniecības un mūzikas muzejā notiek katru trešdienu plkst. 17:30.
Ieejas maksa Ls 1,50, pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums).