Plkst.14.00 pie nama Rīgā, Tērbatas ielā 46, kurā dzīvoja Andrejs Eglītis, svinīgi tiks piestiprināta piemiņas plāksne. Plāksnes autors – mākslinieks Jānis Strupulis. Piemiņas plāksne tapusi ar Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai / LNNK” iniciatīvu un atbalstu.

No plkst.15.00 interesentiem būs iespēja apmeklēt dzejnieka Andreja Eglīša grāmatu izstādi. Īpaši piemiņas reizei veidotā izstāde tapusi ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas gādību, tā būs skatāma Rīgas Latviešu biedrības Lielās zāles vestibilā.

Savukārt plkst.16.00 Rīgas Latviešu biedrības Lielajā zālē notiks koncerts, kam dots nosaukums “Liec zobenu zem galvas un dziļi neiemiedz…”. Skanēs komponistes Lūcijas Garūtas un A. Eglīša nemirstīgā kantāte – latvju lūgsna “Dievs, Tava zeme deg!”, kas kļuvusi par Latvijas likteņa traģiskā samezglojuma zīmi un svētu, neaizskaramu kultūras simbolu. Koncertā piedalīsies aktieris Oļģerts Šalkonis un akadēmiķe Ausma Cimdiņa. Muzicēs solisti Jānis Kurševs un Gundars Dziļums, pianiste Ilze Dzērve, ērģelnieks Roberts Hansons un Latvijas Universitātes absolventu jauktais koris “Jubilate” Jura Kļaviņa vadībā, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas kamerkoris “Fortius” Māras Marnauzas vadībā. Programmā skanēs arī Leona Amoliņa un Roberta Hansona kora dziesmas.

Godinot Andreju Eglīti, Rīgas Latviešu biedrība sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju, Latvijas Nacionālo bibliotēku un Latvijas Rakstnieku savienību kopīgi rīko dzejnieka atcerei veltītus sarīkojumus. Izcilā dzejnieka atceres sarīkojumu ciklu ievadīja kora mūzikas koncerts “Caur daudzām zemju zemēm, caur daudzām debesīm” Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē, kurā īpaši sirsnīgā gaisotnē skanēja Ilzes Arnes, Ērika Ešenvalda, Paula Dambja, Pētera Vaska un Leona Amoliņa skaņdarbi ar Andreja Eglīša vārdiem.

Rīgas Latviešu biedrība

E-pasts: info@rlb.lv