Ikviens ir aicināts palīdzēt bērnu grāmatām nonākt bibliotēkās, piezvanot uz ziedojumu tālruni 90 006 889 un ziedojot vienu latu, vai ziedot naudu ar portāla “www.ziedot.lv starpniecību, aģentūru LETA informēja LNB Atbalsta biedrības pārstāve Sanita Kitajeva.

Pagājušajā gadā ar ziedotāju atbalstu tika iegādātas 2098 bērnu grāmatas 200 bibliotēkām. Šogad ziedotāju atsaucība būs vēl būtiskāka un nepieciešamāka, jo valsts finansējums ir nepietiekošs, lai pilnvērtīgi nodrošinātu programmas “Bērnu un jauniešu žūrija” īstenošanu.

Labām grāmatām jābūt pieejamām ikvienam bērnam visā Latvijā neatkarīgi no ģimenes rocības vai dzīvesvietas. Bibliotēkas ir vienīgās vietas, kur bērni var bez maksas lasīt jaunāko literatūru. Šobrīd arī tam trūkst līdzekļu, tādēļ LNB Atbalsta biedrība aicina iesaistīties un palīdzēt, pauda Kitajeva.

“Bērnu un jauniešu žūrijas 2012” kolekcijā iekļautas un lasīšanai un vērtēšanai tiek nodotas labākās grāmatas, kuras izraudzījusies kompetenta komisija.

Pirmo un otro klašu skolēniem kolekcijā šogad iekļauts:

• Ineses Zanderes grāmata “Dieguburti”,
  • Māras Cielēnas grāmata “Ežuļa peldriņķis”,
  • Zdeņeka Milera un Eduarda Petiška grāmata “Kurmītis un bikses”,
  • Evijas Gulbes grāmata “Koko un Riko”,
  • Aleksandra Štefensmeijera grāmata “Līzelotei nenāk miegs”.

Trešo un ceturto klašu grupā iekļauts:

• Sinikas Nopolas un Tīnas Nopolas grāmata “Salmenīte un Čībiņa”,
  • Ulda Ausekļa grāmata “Zīlītes pīlīte”,
  • Mika Kerenena grāmata “Nozagts oranžs divritenis”,
  • Mikolaja Ložiņska grāmata “Būtnes bēg”,
  • Annas Strautnieces grāmata “Labu labais”.

Piekto līdz septīto klašu skolēniem grāmatu kolekcijā iekļauts:

• Valda Rūmnieka grāmata “Atnācēji”,
  • Ulfa Starka grāmata “Mans draugs Pērsijs, Bufalo Bils un es”,
  • Māra Runguļa grāmata “Nekrietnais Alfrēds”,
  • Roba Regera un Džesikas Gruneres grāmata “Emīlija dīvaine”
  • Urzulas Poznanski grāmata “Erebos”.

Astoto līdz 12.klašu grāmatu kolekcijā šogad iekļauts:

• Andra Akmentiņa grāmata “Zemeņu blūzs”,
  • Ilzes Eņģeles grāmata “75 dienas”,
  • Rūtas Šepetis grāmata “Starp pelēkiem toņiem”,
  • Alises Kuiperes grāmata “Dzīve uz ledusskapja durvīm”,
  • Toma Kreicberga grāmata “Dubultnieki un citi stāsti”.

Pagājušajā gadā “Bērnu žūrijai” pievienojās “Jauniešu žūrija”, iesaistot vidusskolu skolēnus. Arī šajā reizē ir kāds jauninājums – “Vecāku žūrija”, kurai piedāvātas vērtēšanai pārdomām bagātas grāmatas par bērniem un pieaugušo attieksmi pret tiem. Tas mudinās arī vecākus lasīt un vērtēt grāmatas.

“Vecāku žūrijas” kolekcijā iekļauts:

• Daniela Penaka grāmata “Skolas sāpes”,
  • Marka Hedona grāmata “Savādais atgadījums ar suni naktī”,
  • Džordi Sjerra i Fabra grāmata “Kafka un ceļojošā lelle”,
  • Ērlenna Lū grāmata “Doplers”.

“Bērnu un jauniešu žūrija” ir valsts mēroga lasīšanas veicināšanas programma, kas pastāv jau 11 gadus un bērnu vidū kļuvusi ļoti populāra. Tā nodrošina bibliotēkas ar labāko un jaunāko bērnu grāmatu izlasi un interesantu pasākumu programmu. Katru gadu tūkstošiem bērnu tiek iesaistīti grāmatu lasīšanā un vērtēšanā. Pēdējo gadu laikā līdzekļu trūkuma dēļ daudzās Latvijas bibliotēkās “Bērnu un jauniešu žūrijas” darbība tika apturēta, lasošo bērnu skaits strauji saruka.

Jau ziņots, ka Kultūras ministrija šogad tomēr atrada 13 800 latus grāmatu iegādei bibliotēkām lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu un jauniešu žūrija” īstenošanai.