Izstāžu fokusā – laikmetīgā māksla ar nozīmīgām fotogrāfijas un tēlniecības kolekcijām – Gļebs Paneteļejevs, Olga Šilova un Latviju Venēcijas biennālēs pārstāvošie autori Inta Ruka un Gints Gabrāns, Purvīša balvas ieguvēja Katrīna Neiburga ar operai “Jevgēnijs Oņēgins” scenogrāfijas metiem. Vērienīgā ekspozīcijā Rīgas Galerijā izstādīti latviešu glezniecības scēnas lielmeistari Džemmas Skulmes, Felicitas Pauļuksa, Birutas Baumanes, Ģirta Muižnieka, Ievas Iltneres, Mākslas akadēmijas rektora Alekseja Naumova, Helēnas un Ivara Heinrihsonu, Rituma Ivanova, Līgas Purmales darbi.

Nozīmīgs ir jaunākās paaudzes popularitāti ieguvušu autoru sniegums, to vidū provokatīvais Kristians Brekte, Otto Zitmanis, Andra Eglīša lielformāta gleznojums.

Leonarda Laganovska “Vecās un Jaunās Derības” digitālās izdrukas (šo darbu eksemplāri atrodami topošās Laikmetīgās mākslas muzeja kolekcijā) un 80-to gadu Andra Brežes, Gunāra Lūša sociāli ievirzītie darbi liecība aizgājušajam laikmetam.

Vērtīga izsoles daļa ir rūpīgi atlasīti reti rokraksti un skices – Imanta Ziedoņa “Visiem tiešām ir neērti”, Džemmas Skulmes 1988. gada Mežaparkā estrādē nolasīts Manifests “Kāds savāds process”, Aleksandra Čaka Niklāvam Strunkem veltīts dzejolis, kā arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas autora starptautiski atzīta arhitekta Gunāra Birkerta Gaismas pils zīmētā skice.

Izsole notiks 20. martā plkst. 21.00, Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē.

Būs pieejams drukāts katalogs.

Kokneses fonds Likteņdārzam veltītu izsoli rīko otro gadu, iegūtie līdzekļi paredzēti Likteņdārza amfiteātrim.