2012. gada 23. februārī plkst.17.00 LU Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkā (Rīgā, Rūpniecības ielā 10) notiks Misiņa kluba kārtējais lasījums, kas šoreiz veltīts publicistam un muzeju darbiniekam Voldemāram Kalpiņam (19.02.1916-04.02.1995).

Latvijas PSR kultūras ministrs Voldemārs Kalpiņš bija viens no 20.gs. 50.gadu nacionālkomunistiem jeb ideālkomunistiem.

Pateicoties viņa vadītāja talantam tika realizēta virkne vērienīgu kultūras projektu: tapa Dziesmu svētku estrāde Mežaparkā, segtā Dzintaru koncertzāle, Rīgas kinostudija, Rīgas Doma koncertzāle u.c., tika reabilitēti Rīgas Brāļu kapi.

Programmā divi priekšlasījumi:

• literatūrvēsturniece Līvija Volkova “Atmiņu un dienasgrāmatu loma kultūrvēstures pētniecībā”;

• literatūras pētnieks Andrejs Grāpis “Voldemārs Kalpiņš. Nepasacītais”;

• Andrejs Grāpis: “Nobeidzot darbu atmiņu krājuma par Voldemāru Kalpiņu veidošanā, atradās daži temati, kuri būtu komentējami atsevišķā pētījumā. Šoreiz par diviem:

-Kurā gadā tad īsti tapusi Voldemāra Kalpiņa pirmā publikācija? Oficiālā versija un atradumi.

-Voldemāra Kalpiņa nepasacītais, stāstot par Doma koncertzāles tapšanu.

Abi gadījumi raksturo spilgtu personību un attieksmi pret to.”

Ikviens interesents ir aicināts apmeklēt pasākumu.