Ieskandinot Rīgas dzimšanas dienas mēnesi, galvaspilsētas pašvaldība aicina visus Pārdaugavas iedzīvotājus, viesus, radus, kaimiņus un draugus svinēt Kreisā krasta svētkus. Visas dienas garumā piepildīsim parku ar smiekliem, līksmību un patriotismu, kā arī aktivitātēm gan lielākajiem, gan mazākajiem svētku apmeklētājiem.

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina lasīt pļavā! Svētkos piedāvāsim iespēju iepazīt pilsētas pļavas augus, tos izkrāsojot vai izlokot origami tehnikā, izspēlēt spēli “Ko Tu zini par LNB?” un uzzināt, kā iespējams papildināt vietni “Zudusī Latvija” ar savu pienesumu. Tāpat ikviens varēs apsēsties un vienkārši atvilkt elpu, pāršķirstot kādu grāmatu, kas veltīta zaļi ilgtspējīgai tematikai. Aktīvākajiem būs iespēja uzspēlēt jaunās āra spēles sadarbībā ar “Brain Games”.

No plkst. 12.00 līdz 18.00 jeb visu telts darbības laiku:

• Iepazīsti pilsētas pļavas augus – krāsošanas darbnīca bērniem, stāsts par pilsētas pļavām un informācija par LNB Bērnu literatūras centra pakalpojumiem;
  • Tests “Ko Tu zini par LNB?”;
  • Pļavas lasītava – apmeklētāji varēs apsēsties un mazliet atvilkt elpu, pāršķirstot kādu grāmatu;
  • Zudusī Pārdaugava – apmeklētāji varēs iepazīt stāstu par Zudušo Latviju, iepazīties ar Pārdaugavas vēstures fragmentiem, uzzināt par iespēju iesaistīties projektā, papildinot objektu aprakstus, kā arī iesūtot jaunus attēlus un fotogrāfijas, kuri glabā unikālu informāciju par zudušām un izmaiņu skartām Latvijas kultūrvēsturiskām vērtībām.

No plkst. 12.00 līdz 14.00:

• Origami stacija “Saloki savu ziedu” – speciālistu vadībā interesenti varēs piedalīties Japānas papīra locīšanas mākslas origami darbnīcā;

No plkst. 15.00 līdz 17.00:

• Āra spēles – sadarbībā ar “Brain Games” dažādu vecumu interesentiem tiks piedāvātas jaunākās spēles.

Vairāk informācijas par Kreisā krasta svētku programmu

Informāciju apkopoja:
Agija Ābiķe