Garajos ziemas vakaros, kad ārā jau tumšs un putenis griež sniega vērpetes, saimes ļaudis sanāca kopā lielajā saimes istabā uz vakarēšanu. Vakarēšana ir veids, kā mūsu senči saturīgi pavadīja garos ziemas vakarus – strādādami, mācīdamies, lustēdamies, stāstot dažādus stāstus un pasakas. Kāpēc mums ir vajadzīgas pasakas? Pasakas – tā ir tautas gudrība, ko nodod no paaudzes paaudzei. Šodien zinātnieki ir atzinuši, ka pasaku var nosaukt par vissenāko terapijas veidu. Pasaka ir tā, kas dziedē dvēseli. Tā ir arī saikne starp notikumiem pasakās un notikumiem reālajā dzīvē. Pasakās atrodama satikšanās ar visu, ko cilvēks dzīvē var pieredzēt. Pasakās glabājas informācija par dzīves vērtībām un cilvēka varonību, atjautību un sirdsskaidrību, kas  vienmēr ir bijušas un būs lielā vērtē, tādēļ pēc pasakām kāro lieli un mazi, veci un jauni. Stāstot vai klausoties skaļā balsī runātu pasaku, mēs neviļus atkārtojam arī kādu aizmirstu rituālu, kas cilvēces vēsturē veicis  būtisku darbu –  radījis un joprojām rada kopības sajūtu. Stāstot pasakas, mēs katru reizi kļūstam arī par to līdzautoriem.

 

Pļaviņu novada bibliotēka nu jau divus gadus UNESCO LNK Stāstu tīkla bibliotēka. Pasakas stāstīs ne tikai Pļaviņu stāstnieki, bet arī ļoti gaidītie stāstnieki no Ēveles, Kalsnavas un Lazdonas. Ar dziesmām, dejām un rotaļām mūs izkustinās folkloras kopa “Āre”(Pļaviņu novads).

 

Aicinām vakarēt visus –  gan tos, kuri grib stāstīt, gan tos, kuri grib klausīties un  piektdienas vakaru pavadīt nelielā, draudzīgā, sirsnīgu  cilvēku lokā! 

 

 

Ziņu sagatavoja:

Vita Silvestrova

Pļaviņu novada bibliotēka