Izstāde “Ķeguma HES– Latvijas enerģētikas lepnums” vēstot par vērienīgā industriālā objekta celtniecību, ieved skatītāju savdabīgā ceļojumā pagātnē, laikā, kad Eiropas enerģētikā sevi pieteica lielākā hidrobūve Baltijā un Ziemeļeiropā. Izstādes pamatā ir fotogrāfa un kinooperatora Eduarda Krauca veidotā unikālā fotonegatīvu uz stikla pamatnes kolekcija par Ķeguma spēkstacijas būvi no 1936.-1940.gadam. Kolekcija ir iekļauta pasaules kultūras mantojuma UNESCO programmas Pasaules atmiņa Latvijas nacionālajā reģistrā.

Izstādi papildina ne tikai fotokolekcija par Ķeguma spēkstacijas celtniecību, bet arī divas dokumentālās filmas “Kā tapa Ķeguma spēkstacija. Kārļa Dumbrāja atmiņas” un “Aculiecinieks”. Latvijas Republikas vienaudzis, Trīs Zvaigžņu ordeņa kavalieris K.Dumbrājs ir piedalījies Ķeguma HES būvniecībā un 1939. gadā montējis divus no trim spēkstacijas ģeneratoriem.

Ceļojošo izstādi veidojis Latvenergo koncerna Enerģētikas muzejs, kurš krāj, saglabā un pēta Latvijas elektroenerģētikas vēstures liecības no elektrības izmantošanas sākumiem līdz vienotas energosistēmas un Latvenergo izveidei, atainojot uzņēmuma izaugsmi un attīstību. Muzejs arī glabā pasaules mēroga vērtību- E.Krauca 1736 stikla plašu fotokolekciju. Šo un citas muzeja kolekcijas iespējams apskatīt Rīgā, Andrejsalā, un vietā, kur sākās Latvijas elektrifikācija – Ķegumā.

Izstādi Pārventas bibliotēkā varēs apskatīt līdz 25. aprīlim.

Izstādi Pārventas bibliotēkā varēs apskatīt līdz 25. aprīlim.