Pateicoties mecenātes ziedojumam, Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) jau trešo gadu iegādājusies vērtīgas grāmatas un enciklopēdijas par aktuālām tēmām. Katru gadu iepirktas grāmatas par 20 000 latu, trīs gadu laikā bibliotēkas krājums papildināts ar  736 izdevumiem. Tie jau šobrīd pieejami ikvienam LNB lasītājam un nākotnē būs būtisks papildinājums LNB jaunās ēkas brīvpieejas krājumam.

Mecenāte savu vārdu neatklāj. Zināms vien tas, ka tā ir ārvalstīs dzīvojoša latviete, kurai rūp latviešu jauniešu izglītība un Nacionālās bibliotēkas saturs. Preses konferencē tiks publiskots mecenātes paziņojums.

Preses konferencē piedalīsies LNB direktors Andris Vilks, LNB Atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja Undīne Būde un LNB informācijas resursu attīstības eksperte Aivija Everte.

Preses konferences laikā tiks atvērta iepirkto izdevumu izstāde, kura būs apskatāma LNB Jaunākās literatūras lasītavā līdz 6.martam.