Katra mēneša pēdējā ceturtdienā plkst.17.00 LU Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkā, Rīgā, Rūpniecības ielā 10 notiks Misiņa kluba lasījumi par literatūras, kultūras, vēstures un citiem jautājumiem.

2012. gada 23. februārī, plkst.17.00 notiks Misiņa kluba kārtējais lasījums, kas šoreiz veltīts publicistam un muzeju darbiniekam Voldemāram Kalpiņam (19.02.1916-04.02.1995). Latvijas PSR kultūras ministrs Voldemārs Kalpiņš bija viens no 20.gs. 50.gadu nacionālkomunistiem jeb ideālkomunistiem.

Pateicoties viņa vadītāja talantam tika realizēta virkne vērienīgu kultūras projektu: tapa Dziesmu svētku estrāde Mežaparkā, segtā Dzintaru koncertzāle, Rīgas kinostudija, Rīgas Doma koncertzāle u.c., tika reabilitēti Rīgas Brāļu kapi.

Programmā divi priekšlasījumi:

• literatūrvēsturniece Līvija Volkova “Atmiņu un dienasgrāmatu loma kultūrvēstures pētniecībā”;

• literatūras pētnieks Andrejs Grāpis “Voldemārs Kalpiņš. Nepasacītais”;

• Andrejs Grāpis: “Nobeidzot darbu atmiņu krājuma par Voldemāru Kalpiņu veidošanā, atradās daži temati, kuri būtu komentējami atsevišķā pētījumā. Šoreiz par diviem:

-Kurā gadā tad īsti tapusi Voldemāra Kalpiņa pirmā publikācija? Oficiālā versija un atradumi.

-Voldemāra Kalpiņa nepasacītais, stāstot par Doma koncertzāles tapšanu.

Abi gadījumi raksturo spilgtu personību un attieksmi pret to.”

Ikviens interesents ir aicināts apmeklēt pasākumu.