Pērn Valsts Kultūrkapitāla fonda finansētajā lasīšanas veicināšanas programmā "Bērnu žūrija" kopumā piedalījās 541 bibliotēka, iesaistot aptuveni 17 000 bērnus grāmatu lasīšanā un vērtēšanā. "Lielajos lasīšanas svētkos" piedalījās arī Valmieras rajona Bērnu žūrijas pārstāvji, kuri ne vien vēroja labāko grāmatu apbalvošanas ceremoniju, bet apmeklēja grāmatu gadatirgu, izglītības izstādi un grāmatas atvēršanas svētkus.

Apkopojot visu Latvijas rajonu Bērnu žūrijas ekspertu vērtējumu, par labāko bērnu grāmatu 1.-2. klašu grupā tika atzīta Ineses Zanderes grāmata "Māsa un brālis", 3.-4. klašu grupā – Jura Zvirgzdiņa grāmata "Konteineru meitenīte Rudīte", savukārt 5.-7. klašu grupā labākās grāmatas titulu ieguva Māra Runguļa "Taksis Maksis". 8.-9. klašu vidū iemīļotākā grāmata ir Aidi Vallikas "Ko darīt, Anna?".

Valmieras bibliotēkas bērnu apkalpošanas nodaļas galvenā bibliotekāre Lolita Dreimane atzīst, ka Latvijas Bērnu žūrijas ekspertu vērtējums sakritis ar Valmieras rajona lasīšanas ekspertu domām – gandrīz visas 2007. gada labākās grāmatas atzinīgi novērtējuši arī bērni no Valmieras rajona.

Lolita Dreimane pastāstīja, ka pagājušajā gadā Valmieras rajonā darbojās 384 Bērnu žūrijas eksperti, kuri aktīvi lasīja un vērtēja grāmatas, piedalījās vairākos pasākumos bibliotēkā un ārpus tās telpām. "Valmieras rajona lasīšanas eksperti kuplinājuši dalībnieku skaitu visos bibliotēkas pasākumos, piemēram, Starptautiskajā bērnu literatūras konferencē Baltā Maģija, Starptautiskajā bērnu un jauniešu teātru festivālā un citos," stāsta Lolita Dreimane, piebilstot, ka visaktīvākie lasītāji Valmieras rajonā ir 5.-7. klašu vecuma posmā, bet vismazāk piedalās 8.-9. klašu audzēkņi.

Jau maijā sāksies Valmieras rajona Bērnu žūrijas darbs, vērtējot un izvēloties šā gada labākās grāmatas. Jāpiebilst, ka Valsts Kultūrkapitāla fonda finansētā lasīšanas veicināšanas programma "Bērnu žūrija" Latvijā tiek īstenota septīto gadu.
Papildu informācija:
Lolita Dreimane
Valmieras bibliotēkas bērnu apkalpošanas nodaļas galvenā bibliotekāre

Informāciju sagatavoja:
Līga Tarbuna
Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste
Mob. tālr.: 28382051