Vasaras skolas mērķis ir veicināt savstarpēju komunikāciju, kopīgu mācīšanos un saliedētību, daloties ar Latvijas bibliotēku un citu kultūras institūciju labāko praksi, lai attīstītu profesionālās prasmes un kompetences četros tematiskos blokos: 1) bibliotēkas kā lasīšanas veicinātājas: darbs ar bērniem un ģimenēm; 2) bibliotēkas kā stūrakmeņi kopienas lokālās kultūrvides pētniecībā; 3) bibliotēkas kā tilts uz demokrātiju: darbs ar jauno paaudzi; 4) bibliotēkas kā kopienas pulcēšanās vietas: sadarbība un sabiedrības līdzdalība.

Vasaras skolas aktivitātes norisināsies gan Rīgā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, gan citās Latvijas pilsētās – Siguldā, Ulbrokā, Ogrē un Valmierā, sadarbībā ar Siguldas pašvaldību un novada bibliotēku, Ulbrokas bibliotēku, Ogres Centrālo bibliotēku un Valmieras integrēto bibliotēku un novada bibliotēkām. Vasaras skolas dalībnieki iepazīsies ar Latvijas bibliotēku darbu, bet dalīsies arī savā pieredzē vasaras skolas tēmu kontekstā.

Vairāk informācijas par projektu

“EU4Dialogue” ir Eiropas Savienības finansēta daudzkomponentu programma, kas atbalsta iniciatīvas, lai veidotu labvēlīgu vidi savstarpējam dialogam un kontaktiem Dienvidkaukāza reģionā un Moldovas Republikā. Šī projekta mērķis ir uzlabot sadarbību, izmantojot izglītību un kultūru. Kopā ar septiņiem konsorcija partneriem no Beļģijas, Francijas, Vācijas, Īrijas, Latvijas un Polijas kopumā četrās darba paketēs tiek īstenota virkne īstermiņa, vidēja termiņa un ilgtermiņa pasākumu. Plānotās aktivitātes skolu, augstākās izglītības un kultūras jomās ietver mācību braucienus skolēniem un studentiem uz ES valstīm, tiešsaistes valodu kursus skolotājiem, vasaras skolas, vieslekcijas, mākslinieku rezidences un kursus kultūras menedžmenta, pedagoģijas, kultūras mantojuma, teātra un kino jomās.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas kā partnera darbības galvenais mērķis ir pilnveidot minēto valstu vietējo bibliotēku kapacitāti darbā ar savām kopienām. Visu aktivitāšu kodols ir bibliotēku kā kultūrvietu koncepcija, kas pulcē gan profesionāļus, gan kopienas un sniedz tiem pakalpojumus, iesaistot visas sabiedrības grupas un attīstot to empātiju. Piecu gadu projekta ietvaros līdz 2025. gadam Latvijas Nacionālā bibliotēka organizē divas vasaras skolas, nodrošina mentoringa programmu desmit vasaras skolas dalībniekiem un desmit individuālās prakses, kā arī atbalsta pasākumus/seminārus projekta reģionos. Iegūtā pieredze, vasaras skolu saturs, labākās prakses piemēri no projekta reģioniem un praksē sasniegtie rezultāti tiks apkopoti projekta gala ziņojumā.

Papildus informācija:

Katrīna Kukaine

Projekta vadītāja

Attīstības departamenta direktore

Latvijas Nacionālā bibliotēka
katrina.kukaine@lnb.lv