Vakara gaitā ikvienam būs iespēja šo seno namu atklāt no jauna – gan izstaigājot un iepazīstot tā nu jau tukšās, bet ar pagātnes notikumiem un stāstiem piepildītās krātuves, gan pieslēdzoties „Bibliotēkas radiofonam”. Savukārt starp grāmatplauktu rindām varēs sadzirdēt, kādus vēstījumus bibliotēkai un lasītājiem atstājuši pazīstami latviešu literāti. Šī būs pēdējā reize, kad apmeklētājiem durvis vērs LNB nams Jēkaba ielā 6/8.

Programma “Jēkaba iela. Nākamā pietura – Gaismas pils” simbolizē pārmaiņu stāvokli starp dažādiem bibliotēkas laikmetiem – neatkārtojamas tagadnes brīdi, kurā paralēli ceļasomu kravāšanai uz Gaismas pili iespējams sajust zināšanu glabātuves pirmsākumus un patīkamu nemieru pirms jauna ceļa sākuma.

No plkst. 19:00 līdz 23:00 apmeklētājiem pieejami kļūs noslēpumainie Jēkaba ielas nama krātuvju labirinti. Bibliotēkas darbinieki izrādīs, kur 74 gadu garumā glabājušies dažāda veida izdevumi (laikraksti, kartogrāfiskie materiāli, retās grāmatas, rokraksti), kā arī dalīsies interesantos stāstos par ēkas vēsturi. Tikai Muzeju naktī telpu labirintos būs dzirdamas arī latviešu literātu – Knuta Skujenieka, Ineses Zanderes, Ingas Gailes, Kārļa Vērdiņa un Ulda Bērziņa – balsis.

Plkst. 19:30, 20:30, 21:30 Letonikas lasītavā darbosies “Bibliotēkas radiofons”. Ar ziņām studijā – radio un televīzijas leģendas – Sandra Glāzupa, Mārtiņš Hofmanis, Māra Krontāle, Arnis Krauze, Anta Rugāte un Toms Bricis.

Plkst. 21:00 kravas mašīnā pie nama ieejas durvīm – muzikālā programma “Lai Jums izdodas, draugi!”. Piedalās Tukuma sieviešu koris “Noktirne” (diriģents Jānis Almanis) un hip hop mākslinieks Pikaso.

Visu vakara gaitu Jēkaba ielas namā būs aplūkojama arī LNB vēsturisko namu nesenā vēsture aģentūras “f64” fotogrāfu uzņēmumos.

No plkst. 16:00 līdz 20:00 Muzeju nakts ietvaros būs pieejams arī bibliotēkas Repozitārijs Ropažu pagasta Silakroga “Priedēs”. Šajā pasākumā piedalīsies arī LNB direktors Andris Vilks.