Muzeju nakti Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atklās kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende un tās apmeklētāji būs pirmie, kas iepazīsies ar jaunajiem Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas portāliem un e-pakalpojumiem un robotizācijas laboratorijā apskatīs jaunākās paaudzes grāmatu skenēšanas robotu. Zīmīgi, ka šis ir pēdējais gads, kad LNB rīko Muzeju nakti savās vēsturiskajās mājās pirms pārcelšanās uz jauno ēku, tādēļ šī ir īpaša iespēja apmeklētājiem iepazīties ar lasītavām, kurās, iespējams, nekad iepriekš nav būts.

Jaunie LNB Digitālās bibliotēkas e-pakalpojumi:

• Grāmatu portāls, kurā lasītājiem būs pieejamas vairāk kā 6000 grāmatas  sākot no 19.gadsimta līdz pat mūsdienām;
  • Periodika.lv, kur iespējams atrast vairāk nekā 3000 dažādu nosaukumu periodikas izdevumus 2,5 miljonus lappušu skaitā gan no Latvijā, gan trimdā izdotas periodikas;
  • Karšu portāls, kurā atrodamas vairāk kā 200 ģeoreferencētas kartes un karšu pārklājumi no 18. gadsimta līdz mūsdienām;
  • Lasāmkoks – interaktīvs portāls bērniem, ar īpaši izveidotu dizainu 4 dažādām vecuma grupām;
  • www arhīvs, kurā apkopotas 3000 rasmotas tīmekļa vietnes par Latviju un latviešiem, kā arī izveidotas 5 speciālās kolekcijas;
  • LNB elektroniskais kopkatalogs un Nacionālās analītikas datubāze “Analītika” ir papildināti ar vēl 600 000 jaunu ierakstu, kas ļauj elektroniski atrast informāciju par periodikas izdevumiem no 1951.gada līdz 1980.gadam;
  • Grāmatu skenēšanas robots – iespēja izvēlēties izdevumus no LNB krājuma, ieskenēt tos un lasīt elektroniskā formā.

Tāpat vakara gaitā apmeklētājiem būs iespēja skatīt vairākas izstādes un  piedalīties dažādās radošas aktivitātēs un konkursos, tostarp iestāties “Bibliotekāru sākumskolā”, apskatīt ekspozīciju “Kaija – zivju delikateses kopš 1882.gada” par fabrikas vēsturi, izstādi “Baltijas jūra senajās kartēs”, padomju ideoloģisko plakātu izstādi, bērnu zīmējumu un grāmatu izstādi “Jūra bērnu literatūrā”, kā arī iegriezties Eiropas digitālās bibliotēkas “Europeana” stūrītī.

Uz saliņas pagalmā leļļu mākslinieces, Dubultu bibliotēkas vadītājas Jūrmalas teātra aktrises Ingunas Radziņas vadībā taps kopīgi veidots “Lasāmkoks” papjē-mašē tehnikā. Vakara gaitā varēs arī baudīt muzikālos un deju priekšnesumus, par kuriem parūpēsies Deju un dziesmu ansamblis “Pērle”, Latvijas Universitātes senās mūzikas ansamblis “Canto”, Latvijas Universitātes folkloras deju kopa “Dandari”, postfolkloras grupa “Miglas Asni”, kā arī Rīgas Biznesa skolas jauktais koris. Par spirdzinājumiem Digitālajā pludmalē gādās kafejnīca “Pērle”.

Pasākuma programma