Medijpratības diena – kāpēc mācīt un mācīties?
UNESCO Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļas ietvaros Baltijas Mediju izcilības centrs (BMIC) sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Valsts kanceleju, Aktīvo iedzīvotāju fondu, Rīgas Juridisko augstskolu, Latvijas Nacionālo bibliotēku un Google rīko pasākumu “Medijpratības diena: kāpēc mācīt un mācīties?”. Pasākums notiks 26. oktobrī ar mērķi veicināt diskusijas, sarunas un dialogu par medijpratības mācīšanas nozīmību jauniešiem un piedāvātu skolotājiem, jaunsardzes instruktoriem un citiem jaunatnes darbiniekiem praktiskas metodes medijpratības mācīšanai.
Dienas pirmajā daļā norisināsies ekspertu diskusija “Medijpratība – valsts drošības pamats”, kuras laikā meklēsim atbildes uz jautājumiem, kāpēc jāmācās un jāmāca medijpratība, kādēļ ir svarīgi analizēt informāciju, kas ir pieejama publiskajā telpā laikā, kad piedzīvojam gan fizisku karadarbību, gan informatīvo karu Eiropā.
Pasākuma otrajā daļā dalībnieki tiks dalīti divās grupās, kur abām grupām uz maiņām tiks gan piedāvātas gan informatīvas lekcijas un pieredzes stāsti, gan praktiskas zināšanas un iemaņas, kas nepieciešamas, lai mācītu medijpratību jauniešiem.
Praktisko semināru vadīs viena no Latvijas vadošajām medijpratības ekspertēm, Dr. Klinta Ločmele, piedāvājot prezentācijas un praktiski īstenojamus uzdevumus četros aktuālos tematos, kas saistīti ar medijiem un komunikācijas kritisku izvērtēšanu, analīzi, interpretāciju, mediju lietošanu un satura radīšanu.
Timēr dziļāku ieskatu medijpratībā kontekstā ar mākslīgo intelektu sniegs BMIC un NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra medijpratības eksperte Monika Henlija (Hanley) piedāvājot lekciju latviešu valodā par mākslīgā intelekta iespējām šodien un to, kā tas tiek izmantots satura veidošanā. Savukārt NBS Aizsardzības Informatīvās Analīzes un Vadības Departaments piedāvās aplūkot sabiedrībai sniegtos naratīvus un to uztveres aspektus, piedāvājot vairāk uzzināt par informatīvo telpu no valsts drošības perspektīvas. Kā arī skolotāji dalīsies pieredzē, stāstot par to, kā viņi māca medijpratību skolās, apspriežot gan veiksmes stāstus, gan grūtības, kā arī apskatot izmantotos resursus darbā ar skolēniem.
Pasākuma dalībniekiem būs iespēja iegūt sertifikātu par mācībām pedagogiem, jaunsardzes instruktoriem un darbā ar jaunatni iesaistītajiem medijpratības kompetenču pilnveidošanai 6 astronomisko stundu apjomā.
Pasākuma norises vieta – Rīgas Juridiskā augstskola.
Medijpratības dienu rīko Baltijas Mediju izcilības centrs (BMIC) sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Valsts kanceleju, Aktīvo iedzīvotāju fondu, Rīgas Juridisko augstskolu, Latvijas Nacionālo bibliotēku un Google.
Informāciju sagatavoja:
Agnese Ēķe
Baltijas Mediju izcilības centrs
agnese.eke@bcme.eu
bcme.eu