Profesoram, LU rektoram, izglītības ministram un vēsturniekam Augustam Tentelim (1876-1942) veltītā grāmata publicēta LU Bibliotēkas izdotajā sērijā "LU rektori". Izdevumā iekļauti LU zinātnieku M. Auna, A. Šnē un A. Krūzes pētījumi par A. Tenteļa personības, zinātniskā un sabiedriskā darba aspektiem, viņa devumu vēstures zinātnē, LU attīstībā un izglītības politikas veidošanā Latvijā. Izdevumu papildina Latvijas Valsts vēstures arhīva materiāli un fotogrāfijas no periodiskajiem izdevumiem un privātkolekcijām.
Plašu un visaptverošu informāciju par profesora A. Tenteļa dzīvi un darbību sniedz izdevumā iekļautā, LU Bibliotēkas darbinieku sastādītā, bibliogrāfija, kurā apkopoti profesora A. Tenteļa publicēto darbu bibliogrāfiskie apraksti, kā arī raksti par A. Tenteli.
Grāmata "Profesors Dr. honoris causa Augusts Tentelis. Dzīve un darbs" ir nozīmīga un izsmeļoša liecība par profesora A. Tenteļa dzīvi, darbību un uzskatiem, kas bija cieši saistīti ar sava laikmeta sociālajiem un politiskajiem notikumiem.

Informāciju sagatavoja:
Sandra Ranka