30.03.2023. Glābšana vai saglabāšana SPOTIFY / SOUNDCLOUD

Par svarīgākajiem procesiem grāmatu restaurācijā un preventīvajā saglabāšanā sarunājas Latvijas Nacionālās bibliotēkas konservācijas eksperte Austra Aizpuriete, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Krājuma saglabāšanas centra vadītājs Roberts Seržans un Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadošais pētnieks Mārtiņš Mintaurs.

22.12.2022. Pagātnes stāsti par nākotni SPOTIFY / SOUNDCLOUD

Par pagājušā gadsimta nākotnes pareģojumiem tā laika periodikā sarunājas Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadošais pētnieks Mārtiņš Mintaurs un Latvijas Nacionālās bibliotēkas galvenā bibliogrāfe fondu izpētes jomā Kristīna Papule.

07.12.2022. Privātās bibliotēkas SPOTIFY / SOUNDCLOUD

Sarunā par privātajām bibliotēkām piedalās kardioķirurgs, Rīgas Stradiņa universitātes asociētais profesors, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centra vadītājs Pēteris Stradiņš un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekciju (B. Bērziņa, G. Šķiltera, T. Zaļkalna, J. Grosvalda) glabātāja Aija Zandersone, vienā ierakstā apvienojot mākslas un medicīnas nozari. Sarunu vada Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadošais pētnieks Mārtiņš Mintaurs.

16.11.2022. Mājas bibliotēkas SPOTIFY / SOUNDCLOUD

Par mājas bibliotēkām un to evolūciju sarunājas Latvijas Nacionālās bibliotēkas Letonikas un Baltijas centra pētniece Kristīne Zaļuma, vadošā Latvijas mediju vēstures pētniece Vita Zelče un LNB vadošais pētnieks Mārtiņš Mintaurs.

12.10.2022. Dzīvesstāstu žanrs. Hernhūtieši SPOTIFY  / SOUNDCLOUD

Par dzīvesstāstiem gan hernhūtiešu brāļu draudzes kontekstā, gan ārpus tā sarunājas LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta vadošā pētniece Sanita Reinsone un Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadošie pētnieki: Beata Paškevica un Mārtiņš Mintaurs.

29.03.2022. Cenzūra mūsdienās (saruna angļu val.) | SPOTIFY / SOUNDCLOUD

Sarunā tiekas publiciste Santa Remere, “Latvijas PEN” prezidente, dzejniece un rakstniece Inga Gaile un Tallinas Aizliegto grāmatu muzeja (Keelatud Kirjandus / Banned Books) dibinātājs Džozefs Danigans (Joseph Dunnigan).

07.10.2021. Fotogrāfija un bērnu grāmata | SPOTIFY / SOUNDCLOUD

Sarunājas vizuālās kultūras pētniece un fotogrāfijas vēsturniece Baiba Tetere, mākslas zinātniece un kuratore Irēna Bužinska un mākslinieks Krišs Salmanis.

23.09.2021. Zviedrijas karaļa aizvestās grāmatas (saruna angļu val.) | SPOTIFY / SOUNDCLOUD

Ekspozīcijas “Grāmata Latvijā” un LNB izstādes “Atgriešanās. Senākā dzīvā grāmata latviešu valodā” kuratora Gustava Strengas saruna ar Upsalas Universitātes bibliotēkas direktoru Laršu Burmanu (Lars Burman).

17.09.2021. Pavārgrāmatas un propaganda | SPOTIFY / SOUNDCLOUD

Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro zinātņu fakultātes vadošā pētniece Astra Spalvēna sarunājas ar vēsturnieku, LU Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieku Kasparu Zelli un filozofu, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieku Tomu Ķenci.

24.08.2021. Par bibliotēku, grāmatām un lasīšanu | SPOTIFY / SOUNDCLOUD

Kinoproducents un žurnālists Gints Grūbe sarunājas ar bibliotēkas direktoru Andri Vilku.

19.08.2021. Fotogrāfija un teksts | SPOTIFY / SOUNDCLOUD

Vizuālās kultūras pētniece un fotogrāfijas vēsturniece Baiba Tetere sarunājas ar mākslinieci un publicisti Ievu Raudsepu un fotogrāfu Aivaru Liepiņu, ilggadēju laikraksta “Diena” fotožurnālistu un vairāku autorprojektu autoru.

16.08.2021. Fotogrāmatas | SPOTIFY / SOUNDCLOUD

Vizuālās kultūras pētniece un fotogrāfijas vēsturniece Baiba Tetere sarunājas ar laikmetīgās fotogrāfijas platformas un galerijas ISSP projektu vadītāju un kuratori, kā arī fotogrāfi Evitu Gozi un fotogrāfu un izdevniecības “Milda Books” līdzdibinātāju Georgu Avetisjanu.

30.07.2021. Pavārgrāmatas un to autori | SPOTIFY / SOUNDCLOUD

LU Humanitāro zinātņu fakultātes vadošā pētniece Astra Spalvēna sarunājas ar šefpavāru Mārtiņu Sirmo un bloga “Našķoties” autori Zani Grēviņu.

18.05.2021. No bēgļu paunām līdz pilniem grāmatplauktiem – grāmatniecība trimdā SPOTIFY / SOUNDCLOUD

LNB korporatīvās komunikācijas vadītāja Anna Muhka sarunājas ar LNB pētnieku, Latvijas Universitātes profesoru, trimdas literatūras ekspertu Viesturu Zanderu un žurnālistu, tulku/tulkotāju Ojāru J. Rozīti.

15.03.2021. Ēdiens literatūrā | SPOTIFY / SOUNDCLOUD

Latvijas Universitātes vadošā pētniece Astra Spalvēna sarunājas ar kolēģiem profesori Ievu Kalniņu un profesoru Ojāru Lāmu.

11.02.2021. Saruna par lasīšanu pandēmijā un “Lasīšanas pandēmiju” SPOTIFY / SOUNDCLOUD

LNB vadošais pētnieks un ekspozīcijas “Grāmata Latvijā” kurators Gustavs Strenga sarunājas ar Rīgas Stradiņa universitātes asociēto profesori Ilvu Skulti.

22.01.2021. Bērnu literatūra: viņpus laba un ļauna SPOTIFY / SOUNDCLOUD

Sarunājas bērnu literatūras entuziaste Dace Bargā, dzejnieks un literatūrzinātnieks Kārlis Vērdiņš un publiciste, mākslas kritiķe, arī rakstniece Santa Remere.

20.11.2020. Lasīšana kā ekoloģija SPOTIFY / SOUNDCLOUD

LNB pastāvīgās ekspozīcijas “Grāmata Latvijā” projektu vadītāja Inga Surgunte sarunājas ar biedrības “Zaļā brīvība” vadītāju Jāni Brizgu un Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas valdes locekli Arti Ērgli.

30.10.2020. Padomju laika pagrīdes māksla un pašizdotās (t. s. samizdata) grāmatas SPOTIFY / SOUNDCLOUD

Sarunājas LNB vadošais pētnieks Gustavs Strenga un kurators, Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja direktors Kaspars Vanags.

09.10.2020. Kā izlasīt grāmatu vitrīnā? | SPOTIFY / SOUNDCLOUD

LNB projektu vadītāja Inga Surgunte sarunājas ar mākslinieci Aneti Krūmiņu un domnīcas “Creative Museum” vadītāju Inetu Zelču Sīmansoni.

18.09.2020. Vai garīgums un kritiskā domāšana sader kopā? | SPOTIFY / SOUNDCLOUD

Sarunājas LNB pētniece Anda Baklāne un kontemplācijas skolotājs Ilmārs Latkovskis.

03.09.2020. Arhitektūras grāmatas SPOTIFY / SOUNDCLOUD

Par grāmatas un arhitektūras attiecībām sarunājas LNB vadošais pētnieks Gustavs Strenga, arhitektūras žurnāliste Ieva Zībārte un vēsturnieks Mārtiņš Mintaurs.

18.05.2020. Senāk nelasīja sievietes, tagad nelasot vīrieši? Saruna par lasīšanu un lasītājām/lasītājiem | SPOTIFY / SOUNDCLOUD

Sarunā tiekas LNB vadošais pētnieks un ekspozīcijas “Grāmata Latvijā” kurators vēsturnieks Gustavs Strenga un LNB digitālās pētniecības vadītāja literatūrkritiķe Anda Baklāne.

 

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Nacionālā bibliotēka
www.lnb.lv