Latvijas Nacionālās bibliotēkas pētniekiem piešķirta Baltijas Asamblejas balva zinātnē
Starptautiska žūrija lēmusi 2022. gada balvu zinātnē piešķirt Gustavam Strengam, Andrim Levānam, Renātei Bergai un Laurai Kreigerei-Liepiņai par kolektīvo monogrāfiju “Rīgas jezuītu kolēģijas grāmatu krājuma (1583–1621) katalogs. Krājuma vēsture un rekonstrukcija” .
Izdevums “Rīgas jezuītu kolēģijas grāmatu krājuma (1583–1621) katalogs. Krājuma vēsture un rekonstrukcija” (LNB, 2021) ir veltīts Latvijas kultūras vēsturē nozīmīgai grāmatu kolekcijai – Rīgas jezuītu kolēģijas bibliotēkai, kas zviedru karaspēkam ieņemot Rīgu, 1621. gadā tika pārvietota uz Zviedriju un mūsdienās veido vienu no senākajām grāmatu kolekcijām Upsālas Universitātes bibliotēkas krājumā.
Laika posmā no 2018. līdz 2021. gadam Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) bibliogrāfes Laura Kreigere-Liepiņa un Renāte Berga ir rekonstruējušas šo Latvijas kultūrvēsturē nozīmīgo grāmatu krājumu, apzinot vairāk nekā 800 grāmatu ārvalstu un Latvijas grāmatu bibliotēkās un arhīvos. Grāmatā līdzās Lauras Kreigeres-Liepiņas un Renātes Bergas sastādītajam katalogam iekļauti četri pētnieciski raksti un viena eseja. Grāmatas priekšvārda autors ir LNB direktors Andris Vilks, esejas autori ir Sentendrjūsas Universitātes (Apvienotā Karaliste) profesors Endrū Petegrī un Sentendrjūsas Universitātes pētnieks Arturs der Veduvens, rakstu autori par Rīgas jezuītu kolēģijas vēsturi un to grāmatu krājumu ir grāmatas sastādītāji LNB vadošais pētnieks Gustavs Strenga un Latvijas Universitātes (LU) Vēstures un filozofijas fakultātes asociētais profesors Andris Levāns, kā arī izdevumā iekļauts LU Teoloģijas fakultātes zinātniskā asistenta Reiņa Norkārkla raksts. Raksti publicēti latviešu un angļu valodā.
Baltijas Asamblejas balva ir apbalvojums, ko kopš 1994. gada katru gadu pasniedz Baltijas Asambleja par sasniegumiem trijās kategorijās: literatūrā, mākslā un zinātnē. Balvas mērķis ir demonstrēt Baltijas reģiona valstu kopējās intereses savu nacionālo identitāšu un pašapziņas saglabāšanā; radīt iespēju uzzināt par kaimiņvalstu sasniegumiem; uzturēt pastāvīgu interesi starp Igaunijas, Latvijas un Lietuvas cilvēkiem par norisēm Baltijas valstīs; stiprināt sadarbību starp Baltijas valstīm tādās jomās kā literatūra, māksla un zinātne; veicināt arvien lielāku interesi intelektuālajās vērtībās un Baltijas valstu valodās; un paaugstināt literatūras, mākslas un zinātnes līmeni Baltijas valstīs.
Informāciju sagatavoja:
Latvijas Nacionālā bibliotēka
www.lnb.lv