Pasākumā ar priekšlasījumu par Talsu novada literātu atstāto kultūras mantojumu uzstāsies novadnieks, latviešu literatūrzinātnieks un rakstnieks Ilgonis Bērsons.

Savas domas dzejā izteiks Laidzes jauniete Rūta Kučere.

Laidzes tehnikuma literatūras pasniedzēja Antonija Dreslere aizsāka tradīciju stādīt kokus par godu literātu viesošanās reizēm Laidzē, viņu jubilejām, Dzejas dienām. Pasākumā “Literārie koki Laidzē zaļos vienmēr!” par šīs tradīcijas vēsturi pastāstīs skolotājas Dresleres meita Ina Kovaļeva. Arī šoreiz, turpinot skolotājas Dresleres aizsākto tradīciju un par godu latviešu grāmatniecības 500. jubilejai, kā cieņas apliecinājums mūsu tautas literārajam mantojumam tiks iestādīts koks.

Uz pasākumu aicināti visi interesenti, kas vēlas iepazīties ar Laidzes vēsturi, papildināt savas zināšanas par latviešu autoru vēsturisko devumu literatūrā un jaunākajām tendencēm literatūrā.

Pasākumu organizē Laidzes bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
Elita Lāce