Tā laikā ikvienam interesentam (neatkarīgi no tā, vai esat eksperts mūzikas jomā, vai Vikipēdijas biedrs, vai arī aizrautīgs Latvijas mūzikas vēstures interesents vai pētnieks) būs iespēja izveidot jaunas lappuses Latvijas Vikipēdijā par nozīmīgām personībām 20.gs. Latvijas mūzikas vēsturē, un bagātināt tās ar skaņu ierakstiem no LNB kolekcijas. Dalība un reģistrācija bez maksas.

 

Pasākumā laikā tiks sniegta apmācība, kā izveidot rakstus Vikipēdijā un pievienot tiem skaņu ierakstus. Būs iespēja izmantot arī dažādas mūzikas uzziņu grāmatas no LNB krājuma, lai Vikipēdijā ievadītā informācija ir precīza un uzticama

Tiem, kuri vēlēsies, būs iespēja doties ekskursijā un redzēt vietas, ko ikdienā apmeklētāji neredz – Audiovizuālā centra un Mūzikas lasītavas krātuves – kurās droši tiek glabāti bibliotēkas krājuma dārgumi.

 

Edit-a-tona programma:

10:15 – 10:45 ierašanās, kafija, datoru uzstādīšana, pārbaude

10:45 – 11:00 prezentācijas par projektu “Europeana Sounds” un Latvijas vēsturisko skaņu ierakstu kolekciju

11:00 – 11:45 prezentācija, apmācība par Vikipēdiju

11:45 – 12:00 kafijas pauze

12:00 – 13:30 rakstu veidošana un papildināšana Vikipēdijā

13:30 – 14:15 pusdienas

14:15 – 15:45 rakstu veidošana un papildināšana Vikipēdijā

15:45 – 16:00 kafijas pauze

16:00 – 16:15 nobeigums, atskats uz paveikto, secinājumi

16:15 – 16:45 īpašā ekskursija

 

Šajā vienas dienas darbnīcā Jūs…

• iemācīsieties, kā veidot rakstus Vikipēdijā

• dosiet nozīmīgu ieguldījumu Latvijas Vikipēdijas satura bagātināšanā • uzzināsiet par projektu “Europeana Sounds”

 

Maksimālais edit-a-tona dalībnieku skaits ir 30, tādēļ lūdzam neatlikt reģistrāciju uz pēdējo brīdi! Reģistrēties iespējams šeit: bit.ly/1KrDqeo

 

Dalībniekiem jāierodas ar savu klēpjdatoru, austiņām, un jāizveido lietotājvārds Vikipēdijā. Ja līdz šim vēl neesat reģistrējies Vikipēdijā, ieteicams to izdarīt pirms pasākuma.

 

*Edit-a-tons – tiešsaistes kopienu projektos (piemēram, Vikipēdijā) par edit-a-tonu (angļu val.: edit-a-thon) dēvē pasākumu, kurā pulcējas redaktori, ar nolūku papildināt vai uzlabot kāda specifiska temata saturu kopienas projekta mājaslapā. Jēdziens radies, apvienojot divus angļu valodas vārdus – edit (rediģēt) un marathon (maratons).

 

Papildu informācija: Zane Grosa Audiovizuālā centra vadītāja Latvijas Nacionālā bibliotēka E-pasts: zane.grosa@lnb.lv