Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis izsaka patiecību E-prasmju nedēļas organizatoriem un dalībniekiem visā Latvijā. “Popularizējot e-prasmes, mēs sekmējam gan uzlabojumus katra cilvēka dzīvē, gan gudru, ilgtspējīgu un iekļaujošu Latvijas izaugsmi. Šodien, kad gan Latvijā, gan Eiropā internetu lieto vairāk nekā 60% iedzīvotāju un 90% uzņēmēju, tehnoloģiju izmantošana ļauj ietaupīt enerģiju, ražot un sniegt pakalpojumus, izmantojot mazāk resursu, tā nodrošinot arī mazāku gāzu emisiju un saglabājot dzīvei ilgtspējīgu apkārtējo vidi.”

LIKTA prezidente Signe Bāliņa: “Esmu gandarīta par E-prasmju nedēļas norisi Latvijā. Tās laikā notika vairāk kā 700 pasākumi, ikvienam interesentam bija iespēja pieslēgties arī interneta tiešraidēm. Vieni no aktīvākajiem E- prasmju nedēļas dalībniekiem bija studenti un skolēni, apgūstot jaunus e-pakalpojumus un jaunus rīkus, kā arī piedaloties dažādos konkursos. Priecē, ka tika sasniegtas arī citas mērķauditorijas – piemēram, 14 procenti pasākumu dalībnieku bija vecumā virs 40 gadiem, interesi aktīvi izrādīja arī pensijas vecuma cilvēki visā Latvijā.”

E-prasmju nedēļas aktivitāšu rezultāti:

• E-prasmju nedēļas laikā skolēni un jaunieši tika aicināti pārbaudīt savas prasmes IT barometrā. Šo iespēju izmantoja vairāk nekā 4,5 tūkstoši interesentu;

• Šogad jaunu iespēju pārbaudīt savas datorprasmes piedāvāja Lattelecom, iesaistot gan iesācējus, gan cilvēkus ar priekšzināšanām datortestā Uzzini, cik prasmīgs esi!; Lattelecom testos piedalījās vairāk nekā 3200 dalībnieku;

• E-prasmju nedēļas ietvaros www.letonika.lv piedāvāja veikt testu, lai noskaidrotu, cik efektīvi cilvēki prot atrast informāciju elektroniskajā vidē. Testu izpildīja vairāk nekā 5 tūkstoši dalībnieku;

• Šogad Centrālā Statistikas pārvalde pirmo reizi deva iespēju Latvijas iedzīvotājiem saskaitīties internetā. Šo iespēju nedēļas laikā izmantoja vairāk kā 159 tūkstoši iedzīvotāju;

• Sadarbībā ar Lattelecem veidotie E-prasmju nedēļas video portālā www.youtube.com skatīti gandrīz 7000 reizes.

E-prasmju nedēļas mērķis bija ieinteresēt plašāku sabiedrību par e-prasmju apgūšanas un pielietošanas iespējām, informēt, kur un kā pielietot jau esošās e-prasmes, uzlabot tās, kā arī uzzināt par valsts sniegto e-pakalpojumu saņemšanas iespējām un to ērtāku izmantošanu. Nedēļas organizēšanā iesaistījās vairāk kā 200 partneri – ministrijas, nozaru uzņēmumi, pašvaldības, skolas, bibliotēkas.

Galvenās aktivitātes datoriesācējiem bija: Seniori-sērfotāji, Pirmais klikšķis, Tiem, kuriem pāri 50, Tavs draugs dators, Paaudze-paaudzei. Visos novados iedzīvotāju informēšanā par pasākumu norisi aktīvi iesaistījās V/A Kultūras Informācijas sistēmas un bibliotēku pārstāvji. Sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Valsts Ieņēmumu dienestu, Latvijas Valsts radio un televīzijas centru un Centrālo Statistikas pārvaldi tika organizēti speciāli semināri un apmācības uzņēmējiem.

Iedzīvotāju aktivitātes ziņā pēc Latvijās Eiropā nākamās bija Lietuva, Rumānija un Polija.