Pasākumā tiks demonstrēti Tulio filmu fragmenti, notikumā piedalīsies arī režisore Kristīne Želve, kura pašlaik strādā pie dokumentālas filmas par Tulio, kura pirmizrādi kopā ar Tulio filmu programmu piedzīvos šī gada rudenī. Savukārt ar LNB Atbalsta biedrības strapniecību ziedotās Tulio filmas turpmāk jebkurš varēs noskatīties Rīgas Kino muzeja sinematēkā. Gan filmas, gan grāmatas par Teuvo Tulio būs pieejamas arī Nacionālās bibliotēkas krājumā.

Somu starptautiski atpazīstamākais kino režisors Aki Kaurismeki Tulio nodēvējis par somu režisoru Nr.1. Bērnību pavadījis Latvijā, viņš slavu guva citur, lai vēlāk kristu nežēlastībā, taču tiktu pieminēts vēl šodien. Īstajā vārdā Teodors Antonijs Tugajs, dzimis turku-poļu un latviešu-persiešu izcelsmes vecākiem, Tulio pēc dzīves Latvijā  jau agri pārcēlās uz Somiju, kur guva atzinību kā mēmā kino aktieris un tika dēvēts par „somu Valentīno“ (pēc analoģijas ar Holivudas mēmā kino zvaigzni Rūdolfu Valentīno). Pievēršoties režijai, Tulio radīja izteiktas melodarāmas – skaistas sievietes tajās mīlēja, cieta, un ļāvās likteņa nežēlīgajiem triecieniem alkohola un vīriešu – pavedinātāju veidolā. Tulio darbi (1930tie – 1970tie) tiek vērtēti ārkārtīgi pretrunīgi – viņš gan tiek apsūdzēts klišeju atražošanā, gan dēvēts par protofeministu, gan somu un pasaules kino dārgumu; viņam veltītas retrospektīvas tiek izrādītas visā pasaulē.

Gaidīsim visus interesentus un mediju pārstāvjus!