Savā vēstulē Pēteris Apinis skaidro,
ka v/a Latvijas Medicīnas bibliotēkas lasītāju vidū nav neviena Veselības ministrijas un tai pakļauto aģentūru darbinieka. Tai pašā laikā tieši v/a Latvijas Medicīnas bibliotēka nodrošina interneta pieeju visām nozīmīgākām pasaules sabiedrības veselības un veselības organizācijas datu bāzēm. Mēģinot radīt ilūziju par birokrātijas un aģentūru skaita likvidēšanu, Veselības ministrija atvēzējusies tikai uz valsts aģentūras Latvijas Medicīnas bibliotēkas slēgšanu, tai pašā laikā ministrijas un tai pakļauto birokrātisko aģentūru (VOAVA, VSMTA, ZVA u.c.) darbinieku skaits pat ir pieaaudzis un nekādas reorganizācijas nav veiktas.
 
Pēteris Apinis ir vairākkārt piedāvājis apvienot Latvijas Universitātes bibliotēku, v/a Akadēmisko bibliotēku un v/a Latvijas Medicīnas bibliotēku kā Latvijas Universitātes Medicīnas un dabaszinātņu bibliotēku, kas ļautu ekonomēt vairākus simtus tūkstošus latu, optimizēt telpu izmantošanu. Apvienojot trīs nozīmīgākās dabaszinātņu bibliotēkas, ne tikai tiktu taupīti jau tā „apgrieztie” finansiālie resursi (nedublētos administratīvie izdevumi un nedublētos iepirkumi), bet stratēģiski tiktu radīta bāze pieejai starptautiskiem resursiem. Realitātē 21. gadsimta bibliotēka nenozīmē grāmatu un žurnālu krājumu – tā nozīmē atbilstošu pieeju pasaules informācijas resursiem, jo jebkuru pētnieku interesē gandrīz vienīgi jaunākās žurnālu publikācijas no lielākajiem starptautiskajiem resursiem elektroniskā formā.
 
Izmantojot savas iespējas, kā World Medical Journal galvenais redaktors Pēteris Apinis jau ir sazinājies ar Starptautiskā valūtas fonda un Eiropas Savienības Veselības komisāres administrācijām, lai noskaidrotu, kādā formā jāizskaidro Latvijas birokrātijai, ka reformas nenozīmē zinātnes un izglītības sagraušanu, bet reālu valsts pārvaldes sašaurināšanu un optimizāciju.
 
Informāciju sagatavoja:
Latvijas Ārstu biedrība
 
Preses relīze LETA
Copyright © LETA