Pļaviņu bibliotēkā lasītprieka veicināšanas misiju veic piecas darbinieces, kuras kopīgiem spēkiem gādā, lai iešķiltu grāmatu mīlestības dzirksti katrā, kas te ienāk, neatkarīgi no vecuma, lasīšanas pieredzes un gaumes.
Bērniem tiek rīkota virkne regulāro pasākumu, kas daudzās ģimenēs ir veicinājis ieradumu apmeklēt bibliotēku.

Māmiņu rīts
Bibliotēkas skoliņa
Lasīšanas atlētu grāmatu klubiņš

Paši mazākie kopā ar māmiņām tiekas “Māmiņu un mazulīšu rītos”, pirmsskolnieki iepazīst grāmatu pasauli mūsu “Grāmatu starta” vai “Bibliotēkas skoliņas” nodarbībās; skolēni darbojas “Radošajās trešdienās”, piedalās grāmatu klubiņā “Lasīšanas atlēti” un meklē pareizās atbildes literatūrā, lai nodrošinātu savas komandas uzvaru viktorīnā “Faktu detektīvs”. Lai nostiprinātu draudzības saites ar bibliotēku, aktīvākajiem lasītājiem vasarā tiek rīkoti pārgājieni un ekskursijas, bet Ziemassvētku laikā – Čaklo lasītāju gada nogales pasākums.

Ciemos PII
Ciemos PII "Bērziņš"
Tikšanās Lasītāju klubiņā
Stāstu pēcpusdiena
Stāstu pēcpusdiena "Mans 1. septembris"

Pedagogi ir mūsu misijas sabiedrotie, tāpēc ar prieku uzņemam ciemos un apciemojam skolu un bērnudārzus, lai stāstītu par grāmatām un medijpratību, sniegtu iespēju tikties ar latviešu rakstniekiem un popularizētu bibliotēkas piedāvājumu un pasākumus. Iepazīstinot bērnus ar krājumu, bibliotekāres ļauj vaļu fantāzijai: teātris, spēles un rotaļas; izlaušanās spēles un radoša darbošanās; izstādes un pašu radītas darba lapas, un citas aktivitātes – katra grāmata rosina meklēt aizvien jaunas idejas un metodes darbā ar lasītājiem.

Pieaugušajiem bibliotēkas lasītājiem katra mēneša beigās ir mazie svētki – Jauno grāmatu dienas. Tā ir iespēja aplūkot un iepazīties ar mēneša jaunieguvumiem, piesakoties rindā uz kāroto grāmatu. Ja paveicas, var kļūt par grāmatas pirmo lasītāju!

Stabila tradīcija ir Lasītāju klubiņš, kur dalībnieki savā starpā tā saraduši, ka dažbrīd, no malas skatoties, sarunas par izlasīto grāmatu izskatās kā senu draugu satikšanās reizes.

Vasaras pārgājiens
Radošā trešdiena pirms Jāņiem

Lasītprieka veicināšana nes augļus ne vien bibliotēkas apmeklētībā un izsniegumā, bet arī stāstniecībā, ko varam uzskatīt par mutvārdu rakstniecību – ar jaunu sparu atkal darbojamies UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Stāstu bibliotēku tīklā. Tiem, kas lasa, pēc vārda kabatā ilgi nav jāmeklē!

Bibliotekārs ir daudznozaru speciālists, kura prasmes un spējas sniedzas daudz tālāk par amata aprakstu. Šo darbu veicot, ir jābūt misijas apziņai un jāmīl grāmatas. Un mums, Pļaviņu bibliotekāriem, šī apziņa un mīlestība pret grāmatām un savu darbu ir!

Aicinām lasīt un pieteikties:
Rubrika “Ko dara bibliotekārs?” aicina bibliotekārus pieteikties jaunajai sezonai
#kodarabibliotekārs: Māriņkalna bibliotēka – vieta, kur piedzīvojumi un kopiena satiekas
#kodarabibliotekārs: Ogrē dzimst lasīprieks
#kodarabibliotekārs: Jēkabpils novada Salas bibliotēka