Atceroties pērnā, 2015. gada, Murjāņu Kurmīša un runča Franča grāmatmīļu – Daugavpils izglītības iestāžu skolēnu, skolotāju, vecāku, bibliotekāru un citu interesentu – tikšanos Bērnu bibliotēkā “Zīlīte”, vēl aizvien gribas pakavēties atmiņās.  Šogad par sirsnīgo tikšanos ar meistarīgo latviešu bērnu dzejoļu grāmatu autoru Uldi Ausekli un atmiņā paliekošu stāstu, joku, dzejoļu sacerētāju Valdi Rūmnieku atgādināja bibliotēkā rīkotie pasākumi un izstādes.

Atzīmējot rakstnieka, dramaturga un literatūrzinātnieka Valda Rūmnieka 65. gadu jubileju, literatūras stundu “Kā tradicionāli latviskais ar moderno satiekas” apmeklēja Daugavpils Valsts ģimnāzijas 7. klases skolēni. Valda Rūmnieka daiļdarbu valodas krāšņumu pasākuma dalībnieki iepazina gan klausoties darbu fragmentus, gan arī iesaistoties literārajās aktivitātēs. Literārais pasākums “Murjāņu Kurmītis un viņa draugi bibliotēkā” kuplā skaitā pulcēja klubiņa “Brīvdienas bez garlaicības” dalībniekus ar ģimenēm.

Bērnu grāmatu autora Ulda Ausekļa 75. jubilejas gadā tika organizēts tematisks pasākums “Vecāmamma man atstāja Latviju pašu…”. Sestdienas rītā satikušies, kopā ar bērniem tika pārrunāts svarīgākais Latvijas Valsts svētku noskaņu gaidās. Ģimene, piederība Latvijai, dabas un cilvēka mijiedarbība, pasaules izziņa – tās ir lietas, kuras veido mūsu dzīves pieredzi un palīdz mums ikkatrā dzīves situācijā.