2014. gada 5 .decembrī plkst.16.00 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā (Rīgā, Rūpniecības ielā 10) tiks atklāta izstāde “Visi Rīgas nami skan… Ieskats Rīgas sabiedriskajā un kultūras dzīvē līdz 1940. gadam”.

Rakstnieks un kūltūrvēsturnieks Andrejs Johansons savā grāmatā “Visi Rīgas nami skan” piemin kādu 1892. gadā laikraksta “Dienas Lapa” etnogrāfiskajā pielikumā aprakstītu paražu: “Senāk, kad pārbrauca mantas (rudzu, miltu, gaļas utt.) vedēji no Rīgas, tad deva mājniekiem ēst maizi, kuru, no mājām izbraucot, bij ņēmuši līdzi un kura bija palikusi pāri. Ēdiet. Tā maize dzirdējusi Rīgas zvanus. Būsiet gudrāki.” Izstāde, kuras nosaukumā izmantots jau minētās grāmatas nosaukums, “Visi Rīgas nami skan” pavērs iespēju uzzināt varbūt kādu līdz šim nezinātu faktu par Rīgas sabiedrisko un kultūras dzīvi gadsimtu gaitā līdz 1940.gadam. Būs iespēja iepazīties ar rosīgo Rīgas 19.gadsimta koncertdzīvi, aplūkot afišas un ielūgumus, kas aicināja uz koncertiem un teātra izrādēm Melngalvju namā, Ķeizardārzā, Vērmaņdārzā un citās Rīgas vietās. Interesantas ir senās cirka afišas, paziņojumi par uguņošanām un gaisa balonu pacelšanos. Varēs aplūkot arī Rīgas 700 gadu svinību afišu un materiālus, piemēram, smalku zīdpapīra salveti. Daudzi eksponāti dos ieskatu Rīgas izstāžu dzīvē, īpaši akcentējot Rīgā notikušās starptautiskās izstādes. Rīgā 1914.gadā notika 2.Viskrievijas olimpiskās spēles – izstādē aplūkojams šim pasākumam veltītais oriģinālplakāts. Nelielu ieskatu, aplūkojot izstādi, varēs gūt arī par Rīgā svinētajiem svētkiem – gan valsts, gan gadskārtu.

Izstāde būs skatāma līdz 2015 .gada 31. janvārim bibliotēkas darba laikā (darba dienās no plkst.11.00 līdz 19.00).