Ropažu bibliotēka ir viena no četrām 2024. gada Iedvesmas bibliotēkām, projekta rezultātā labiekārtots iekšpagalms un radīta brīvdabas pasākumu vietu. Bibliotēkas pasākumiem tagad būs pieejama mobila, transformējama skatuve ar amfiteātra tipa soliem un kvalitatīva pasākumu apskaņošanas sistēma. Jaunajā pasākumu vietā bibliotēka iecerējusi rīkot dzejas lasījumus, tikšanās ar rakstniekiem, muzikāli literārus pasākumus, koncertus un kino vakarus.

Ropažu bibliotēkas āra skatuve tapusi projektā Iedvesmas bibliotēka ar LNB Atbalsta biedrības ziedotāju un Ropažu novada pašvaldības atbalstu. Projektu realizēja SIA Dekomet, konsultēja – projekta eksperts arhitekts Jānis Dripe.

Foto: LNB Atbalsta biedrība

Kā apliecinājumu dalībai projektā katra bibliotēka saņem balvu – Iedvesmas bibliotēkas simbolu LOGU. Tā autors ir dizainers Artūrs Analts. LOGS simbolizē atvērtību, gaismu, skatu nākotnē un pasaulē.

Karina Pētersone: “Mēs priecājamies, ka mūsdienīgu un pievilcīgu bibliotēku kļūst arvien vairāk. Lai baudītu bibliotēku bagāto saturu un kultūras piedāvājumu, šodienas apmeklētājam videi ir būtiska nozīme. Liela loma ir pašvaldībām, kas izprot bibliotēku vērtību un rūpējas par novada kultūrtelpu, arī Iedvesmas bibliotēkas projekts Ropažos nebūtu īstenots bez pašvaldības atbalsta. Ropažu bibliotēka ne tikai fiziski ir ciemata centrs, tai ir visas iespējas kļūt par kopienas sirdi, kas uztur dzīvību, saliedē, izglīto un iedvesmo vietējo sabiedrību.”

Ropažu bibliotēkas vadītāja Dace Smukša: “Realizēt ideju par āra skatuves izveidi projektā Iedvesmas bibliotēka bija aizraujošs un iedvesmojošs ceļojums. Mūsu mērķis bija radīt vietu, kurā varētu notikt dažādi kultūras un izglītības pasākumi, un esam priecīgi, ka tas ir izdevies. Jaunā āra skatuve ar amfiteātra tipa soliem un augstas kvalitātes apskaņošanas sistēmu ļauj mums paplašināt mūsu piedāvājumu un veidot vēl ciešāku saikni ar mūsu kopienu. Šī iniciatīva ienes jaunu elpu Ropažu bibliotēkas darbībā un sniedz iespēju visiem mūsu apmeklētājiem piedzīvot neaizmirstamus mirkļus kultūras un mākslas pasaulē. Esmu pateicīga visiem, kas palīdzēja īstenot šo projektu un atbalstīja mūs šajā ceļā.”

Projektu Iedvesmas bibliotēka Biedrība uzsāka 2021. gadā un aicināja bibliotekārus pieteikt idejas par pozitīvām un mūsdienīgām pārmaiņām bibliotēku vidē. Projekts tiek īstenots ar Biedrības ziedotāju atbalstu un pašvaldību līdzfinansējumu. Par Iedvesmas bibliotēkām jau kļuvušas Valkas novada Ērģemes bibliotēka, Saldus novada Kursīšu bibliotēka-informācijas centrs, Tukuma novada Pūres bibliotēka, Limbažu novada Braslavas pagasta Vilzēnu bibliotēka, Aizkraukles novada Pļaviņu bērnu bibliotēka, Gulbenes novada bibliotēka, Jelgavas novada Valgundes bibliotēka, Alūksnes novada Mālupes bibliotēka. Šobrīd savas idejas realizē Smiltenes novada Blomes bibliotēka, Jūrmalas Centrālā bibliotēka un Tukuma novada Smārdes pagasta bibliotēka.

2024. gads ir projekta Iedvesmas bibliotēka noslēdzošais gads, trīs gadu laikā kopumā tajā savas idejas būs īstenojušas 12 bibliotēkas.

Aicinām lasīt:
Bibliotekāri prot sapņot: Intervija ar Karinu Pētersoni par projektu “Iedvesmas bibliotēka”

Informāciju sagatavoja:
Sanita Kitajeva