L.Mergina skaidro: “Lai restaurētu grāmatu, vajadzīga drosme un pacietība. Tā nav veca sējuma iesiešana jaunos vākos, bet gan rūpīga un saudzīga attieksme pret nozīmīgā saglabāšanu. Tās var būt ļoti senas, irstošas grāmatu lapas vai vāki, bet tā var būt arī ne tik senās bērnības pasaku grāmata, kurai norauts stūris. Jauki, ja varam salabot arī kāda tuva cilvēka lasītāko grāmatu.”

 

Darbnīcas notiks 16.februārī, 2., 16. un 30.martā no plkst.16.00 līdz 19.00. Dalībniekiem līdzi jāņem restaurējamā grāmata un skalpelis. Pārējie instrumenti un materiāli tiks nodrošināti. Ja restaurējamā grāmata jums ir īpaši dārga, L.Mergina iesaka paņemt līdzi otru grāmatu drošākiem izmēģinājumiem. Katrs no darba etapiem var izrādīties apjomīgāks par vienā nodarbībā paveicamo, tāpēc daļa uzdevumu, iespējams, būs jāveic patstāvīgi.

 

Darbnīcu tēmas:

16.februāris: Grāmatas sējuma novērtēšana, mehāniska tīrīšana, izjaukšana

2.marts: Papīra daļas pieaudzēšana, vāka restaurācija

16.marts: Senie un mūsdienu grāmatas sašūšanas veidi

30.marts: Restaurētā sējuma ievākošana

 

Līga Mergina seno grāmatu un rokrakstu restaurāciju mācījusies Maskavas Nacionālajā bibliotēkā, ilgus gadus restaurējusi sējumus no privātajām bibliotēkām, par savu nozīmīgāko darbu uzskata Kārļa Skalbes dzimtas Bībeles restaurāciju.

Maksa par vienu darbnīcu – 20,00 eiro.

 

Plašāka informācija un pieteikšanās, zvanot pa tālr. 29451082 (Līga Mergina)