Piešķirtais finansējums tiks izmantots grāmatas maketēšanai un izdošanai. Izzinošas un izglītojošas krāsojamās grāmatas teksta daļā tiks atspoguļota novadam raksturīgākā informācija par kultūras un dabas objektiem, ievērojamiem novadniekiem, kā arī interesantākās teikas, ticējumi no folkloras krātuvēm.

Projekta mērķis ir radīt bērniem izpratni par dzimtās vietas vēsturi, kultūrvēsturisko mantojumu, tradīcijām un kultūru, tādējādi veicinot bērnu lokālpatriotismu un vietas piederības apziņu. Iepazīstoties ar grāmatu, rudenī novada bibliotēkās notiks informatīvi radošas nodarbības bērniem, kuru laikā bērni kopā ar bibliotekāriem pētīs un apkopos interesantus faktus par savu pagastu no senajām avīzēm.