13.oktobrī plkst.15.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības ielā 49/53, 2. stāvā ) tiks prezentēta Dagmāras Prībergas grāmata „Mežģīņu mantojums Latvijā”, ko ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Rīgas domes, Latvijas Nacionālā kultūras centra un privāto ziedotāju  atbalstu izdevusi biedrība „Latviešu tautas mākslas savienība”. Pasākumā piedalīsies grāmatas autore Dagmāra Prīberga.

Grāmata sniedz kultūrvēsturisku pārskatu par mežģīņu nozari Latvijā. Tajā aprakstīta mežģīņu  prasmju daudzveidība, pievienots metodiskais materiāls un darināšanas tehniskie risinājumi.  Grāmata  „Mežģīņu mantojums Latvijā” ir autores Dagmāras Prībergas ieguldījums tradicionālo prasmju un zināšanu pārmantojamības nodrošināšanā, īpaši nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas aspektā.

Pateicoties valsts un Rīgas pašvaldības atbalstam, Rīgas Centrālajā bibliotēkā „Latviešu tautas mākslas savienība” dāvinās grāmatas:

– visām Rīgas bibliotēkām;

– Latvijas Nacionālajam Kultūras centram kā Nemateriālā kultūras mantojuma sargātājam;

– muzejiem Rīgā un Latvijā, kuri atsaucās un iesaistījās grāmatas tapšanā.

Laipni aicināti visi interesenti un jo īpaši Kultūras pārvaldes, Latvijas Nacionālā kultūras centra un muzeju pārstāvji.

Kontaktinformācija bibliotēkā: tālr. 67037124