Izlīgums “sniegs pieeju izdevēju grāmatām un žurnāliem, kurus “Google” digitalizējis savam “Google” bibliotēkas projektam”, un pieliks punktu septiņus gadus ilgajai prāvai, teikts interneta uzņēmuma un Amerikas Izdevēju apvienības (AAP) kopīgajā paziņojumā.

2005. gadā pieci AAP locekļi vērsās tiesā pret “Google”, apgalvojot, ka uzņēmums pārkāpis to autortiesības.

Tā kā izlīgums panākts starp iesaistītajām pusēm, tam nav nepieciešams tiesas apstiprinājums.

Taču tas neattiecas uz citu prāvu, kurā tiek izskatīta ASV Rakstnieku ģildes prasība pret “Google”.

Izlīgums ar izdevējiem “atzīst autortiesību turētāju tiesības un intereses,” teikts paziņojumā.

Tas paredz, ka izdevējiem būs iespēja pašiem lemt, vai ļaut pieeju savām grāmatām un žurnāliem, kurus “Google” digitalizējis savas bibliotēkas projekta ietvaros.

Tie izdevēji, kas izlems neaizvākt savas grāmatas no bibliotēkas, saņems izdevuma digitālo kopiju savai lietošanai.

“Google Books” ļauj lietotājiem aplūkot līdz pat 20% no grāmatas satura, bet pēc tam piedāvā iespēju izdevuma digitālo versiju iegādāties caur “Google Play”.

Pārējie vienošanās nosacījumi ir slepeni.

Izlīgumam piekritušas tādas izdevniecības kā “McGraw-Hill”, “Pearson’s education”, “Penguin Group USA”, “John Wiley & Sons” un “Simon & Schuster”.