2014. gada 14. martā plkst. 12.00 Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas E-lasītavā (Liepājā, Zivju ielā 7) notiks fotoizstādes “Baltijas jūra – apdraudēta dzīvā vide” (“LA MER BALTIQUE – UN ENVIRONNEMENT VIVANT MENACÉ”) atklāšana. Fotoizstādes atklāšanā piedalīsies Francijas institūta Latvijā  projektu vadītāja Andra Urtāne kopā ar Francijas institūta direktora vietnieci Carole Desbois kundzi.

Fotoizstādi piedāvā Francijas institūts Latvijā.

Fotoizstāde Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā būs apskatāma no 14. marta līdz 24. aprīlim.

Fotoizstādē parādīta daudzveidīgā Baltijas jūras seja, vides fauna un flora, pašreizējā stāvokļa cēloņi un ietekme uz vidi pietiekami ilgā termiņā.Kuģošana, jūras satiksme, zveja, vēja ģeneratoru parki, energoresursu ieguve, tūrisms un izklaide un citas cilvēka darbības izpausmes – visa šī daudzveidība ietekmē jūras vidi. Vēsture un Baltijas jūras stratēģiski nozīmīgais ģeopolitiskais stāvoklis ņem virsroku pār apdraudēto dzīvo vidi…