2018. gada 24. oktobrī plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Draugu telpā (Mūkusalas ielā 3, Rīgā) notiks ekspresizstādes “Māra Bišofa Dziesmu un deju svētki. 12 sietspiedes” atklāšana. Zīmējumi būs apskatāmi līdz 11. novembrim.

Divpadsmit zīmējumu ciklā mākslinieks Māris Bišofs radoši interpretē Dziesmu un deju svētkus. Sev raksturīgā rokrakstā viņš analizē svētkus, atklāj jaunus vaibstus, rosina domāt par to nozīmi mūsu dzīvēs un lomu Latvijas kultūrā.

Interesentus pasākumā uzņems mākslinieks Māris Bišofs, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone un izstādes kurators Uldis Mākulis. Muzicēs dziesmu svētku finālists – jauniešu vokālais ansamblis “Jauna Nianse”.

Izstādes atklāšana ir konferences “Dziesmu un deju svētki ceļā uz tradīcijas 150-gadi” priekšvēstnesis.

Māra Bišofa zīmējumu cikls “Dziesmu un deju svētki” ir izdots īpašā 2019. gada kalendārā, kuru varēs iegādāties pasākuma laikā, kā arī saņemt mākslinieka autogrāfus.

Dalības apstiprināšanai: gaisma@gaisma.lv

Papildu informācijai: 26565471.