• Izplatītas kļūdas ir telekonferenču sapulču rīkošana, nenodrošinot piekļuvi ar paroli, sapulces saites publicēšana sociālajos tīklos, nepiemērotu drošības iestatījumu izvēle, kā arī jaunāko lietotņu versiju neizmantošana. Rezultātā aizvadītajā nedēļā kādai Zoom telekonferencei, kurā piedalījās prominenti Latvijas uzņēmēji un valsts institūciju pārstāvji, pieslēdzās neautorizētas personas, kas visiem sapulces dalībniekiem demonstrēja nelegāla satura materiālus. Šādi gadījumi jau nodēvēti par Zoom bombing.
  • Drossinterents.lv rīcībā ir arī informācija par līdzīgu gadījumu Norvēģijā – deviņus gadus vecas meitenes mācību nolūkos piedalījās videosapulcē, kurai negaidīti pieslēdzās vīrietis un ar savu nepiedienīgo rīcību šokēja meitenes. Tāpat Drossinternets.lv ir saņemts ziņojums par mācību stundu, kuras laikā klases biedri videokonferences platformā čatā pazemoja citu klasesbiedreni, rakstot rupjības un zīmējot uz ekrāna nepiedienīgus zīmējumus. To redzēja visi klases biedri un skolotāja. Ja skolotāja būtu izmantojusi atbilstošus drošības iestatījumus, liedzot citiem rakstīt čatā vai “pārņemt” ekrānu, nekas tāds nebūtu noticis.
  • Lai palīdzētu skolu pedagogiem un ikvienam interesentam noorganizēt maksimāli drošas sapulces un mācību stundas un izvairīties no neaicinātu dalībnieku pievienošanās, ir sagatavoti ieteikumi drošākai Zoom un Microsoft Teams platformu izmantošanai.

 

 

 

 

 

 

Papildu informāciju par drošību dažādu attālināto konferenču rīku izmantošanā lasiet CERT.LV materiālā.