Kā aģentūru LETA informēja ministrijā, rīkojuma projekts šodien, 5. februārī, izsludināts valsts sekretāru sanāksmē.

Bibliotēku likums nosaka, ka valsts un pašvaldību bibliotēku lietotājiem ir tiesības bez maksas izmantot publiski pieejamos datorus, internetu un vispārpieejamos elektroniskās informācijas resursus.

RAPLM ir aprēķinājusi visām pašvaldībām piešķiramās mērķdotācijas summu, kas sasniedz 403 790 latus. Mērķdotācijas aprēķinātas, pamatojoties uz valsts aģentūras "Kultūras informācijas sistēmas" iesniegto informāciju.

Pašvaldību bibliotēkām tiks apmaksāti izdevumi, kas saistīti ar interneta abonēšanu, kā arī 1. līmeņa palīdzības dienesta pakalpojumu izmantošanu. Rīkojuma projekta izpildi par mērķdotāciju izmaksāšanu pašvaldībām nodrošinās Valsts reģionālā attīstības aģentūra.

Kaspars Dzenis LETA