Semināra mērķis ir pulcināt visus interesentus – pašvaldību, nacionālo un reģionālo kultūras institūciju pārstāvjus, izglītības, pētniecības, valsts, nevalstiskā sektora darbiniekus un citus, lai vēstītu par Eiropas Kultūras galvaspilsētas programmas īstenošanas potenciālajiem ieguvumiem, kā arī sniegtu izvērstu Baltijas valstu pilsētu pieredzi sacensībā par Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu un diskutētu par Latvijas reģionu pilsētu iespējām un izaicinājumiem veiksmīgi nest Eiropas kultūras galvaspilsētas vārdu 2027. gadā. Šīs atziņas īpaši nozīmīgas pašvaldībām, kuras nolēmušas vai apsver 2020.-2021. gadā sagatavot pirmās kārtas pieteikumu sacensībā par Eiropas Kultūras galvaspilsētas godu 2027. gadā.

Semināram var reģistrēties vietnē https://ekg2027.stasti.lv/. Turpat rodama informācija par semināra programmu un lektoriem. Klātienē semināru iespējams apmeklēt piecdesmit dalībniekiem, savukārt neklātienē seminārs pieejams neierobežotam dalībnieku skaitam.

Seminārā uzstāsies deviņi viedokļu līderi, kuru skatījums un vēstījums balstīts pieredzē un prasmē saskatīt kultūras nozari integrēti ar citām jomām un kuri pārmaiņu laikā saredz kultūras īpašo lomu gan kopienu, gan pilsētu, gan valsts izaugsmes veicināšanā. Semināru ievadīs Daces Melbārdes, Latvijas Republikas Kultūras ministra Naura Puntuļa un Eiropas Komisijas Izglītības, Jaunatnes, Sporta un Kultūras ģenerāldirektorāta pārstāvja Silvaina Paskua runas. Ar atziņām un secinājumiem dalīsies “Rīga 2014” programmas vadītāja Diāna Čivle, “Rīga 2014” partnera – Siguldas programmas koordinatore Jolanta Borīte, Narvas pieteikuma veidotājs Ivans Sergejevs, “Tartu 2024” programmas koordinators Erni Kasks un “Kauņa 2022” programmas kurators Ritis Zemkauskas, kā arī agrākā Eiropas Kultūras galvaspilsētas žūrijas komisijas locekle Aiva Rozenberga.

Seminārā iekļauta diskusija par izaicinājumiem un iespējām, lai Eiropas kultūras galvaspilsētas iniciatīva Latvijā varētu tikt veiksmīgi īstenota ar starptautiski konkurētspējīgu un izcilu kultūras programmu, kā arī paliekošu ietekmi pilsētas un valsts attīstībā. Tiešsaistes dalībniekiem nodrošināta iespēja ne tikai sekot, bet ar saviem jautājumiem aktīvi iesaistīties diskusijā.

Seminārs noritēs latviešu un angļu valodā ar sinhrono tulkojumu. Semināru moderēs Eva Johansone.

Semināra programma

Dace Melbārde un domnīca “CultureLab” līdz šī gada beigām piedāvās arī vebināru ciklu, kurā ārvalstu un pašmāju eksperti padziļināti aplūkos katru no būtiskiem Eiropas Kultūras galvaspilsētas programmas sagatavošanas jautājumiem.

Eiropas kultūras galvaspilsēta ir viena no zināmākajām Eiropas iniciatīvām, kuras mērķis ir uzturēt kultūru daudzveidību Eiropā, vairot iedzīvotāju piederības apziņu kopējai Eiropas kultūras telpai, kā arī veicināt kultūras ieguldījumu pilsētu ilgtermiņa attīstībā.

Plašāka informācija par Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukuma 2027. gadam piešķiršanas nosacījumiem rodama Kultūras ministrijas mājas lapas sadaļā “Kultūra/Eiropas kultūras galvaspilsēta”.

Pasākumu finansiāli atbalsta Eiropas Parlamenta Eiropas konservatīvo un reformistu grupa (ECR Group).

 

Plašāka informācija:
Ieva Hmieļevska
Tālr.: + 371 26596186
e-pasts: ieva@culturelab.com
www.culturelab.com