Zemestrīces, plūdi, bruņoti konflikti, ekonomiskās krīzes, pandēmijas un cita veida katastrofas cilvēces vēsturē ir piedzīvotas bieži. Tās atstāj ekonomiskas sekas un rada apdraudējumu kultūras mantojumam, mūsu identitātei, kultūrai un kolektīvajai atmiņai. Šajā izdevumā tiek aplūkoti būtiski jautājumi – kādi ir riski, kā izvērtēt kaitējumu un kāpēc nedrīkst atlikt rīcību pat tad, ja sabiedrība atrodas ekonomiskas nestabilitātes fāzē. Izdevumā tiek piedāvāta gadījumu izpēte no dažādiem pasaules reģioniem. Gatavu atbilžu te nav un nevar būt, jo riski ir mainīgi un katrs gadījums prasa individuālu rīcības plānu. Eseju autori galvenokārt koncentrējas uz apdraudējumiem, ko rada apkārtējā vide, taču nedrīkst aizmirst, ka sabiedrības, kas pārcietušas dabas katastrofas, kļūst ievainojamākas pret sociālajām krīzēm. Vietējo kopienu loma šajā aspektā iegūst jaunu dimensiju. Izdevuma mērķauditorija ir studenti, speciālisti un zinātnieki, kuri studē un strādā ar kultūras mantojuma aizsardzību, īpaši saistībā ar ilgtspējīgu attīstību un katastrofu izpēti.

Grāmatas pieejamību skatīt elektroniskajā kopkatalogā.

Jaunākā profesionālā literatūra bibliotēku speciālistiem LNB krājumā (2024. gada I ceturksnis)
Jaunākā profesionālā literatūra bibliotēku speciālistiem LNB krājumā (2024. gada II ceturksnis)