Ievadesejā stāstīts par mākslīgā interneta pielietošanas radītajām problēmām, starp kurām kā nozīmīgākās minamas datu privātums, ētiskas dabas dilemmas un vienlīdzīgas piekļuves nodrošināšana. Vairākās valstīs tiek izstrādāti noteikumi un regulas, kas palīdz sakārtot šos jautājumus. Šajā rakstā ir apskatīta ASV, Lielbritānijas, Eiropas Savienības, Kanādas un Ķīnas ierosinātā mākslīgā intelekta politika. Tajā izcelti galvenie virzieni, kuros padziļināti jāstrādā, un piedāvāti praktiski ieteikumi bibliotēkām, uzsverot sadarbības aspektu kā būtisku faktoru panākumu nodrošināšanā. Citos žurnāla rakstos analizētas tādas tēmas kā e-grāmatu izmantošana Vjetnamā, publisko bibliotēku nozīme veselības pratības veicināšanā Bangladešā, akadēmisko bibliotēku loma draudzības veicināšanā starp studentiem, Irānas Nacionālās bibliotēkas un arhīva darbības novērtējumā izmantotie rādītāji un kvalitātes kritēriji, kā arī publisko bibliotēku loma 20. gadsimta pirmajā pusē īstenotajā valodu asimilācijas politikā (Zviedrijas piemērs attiecībā pret sāmu minoritāti).
IFLA Journal ir starptautisks žurnāls, kurā tiek publicēti recenzēti raksti par bibliotēku un informācijas pakalpojumiem un sociālajiem, politiskiem un ekonomiskiem jautājumiem, kas ietekmē piekļuvi informācijai bibliotēkās. Žurnāls publicē pētījumus, gadījumu izpēti un esejas, kas atspoguļo plašo profesijas spektru starptautiskā mērogā.
Žurnāls iznāk četras reizes gadā.
Katrs IFLA Journal izdevums ir pieejams atvērtai piekļuvei pēc publicēšanas IFLA tīmekļa vietnē. Autori tiek mudināti arī padarīt savu manuskriptu pieņemto versiju pieejamu viņu personīgajās vai institucionālajās krātuvēs.