Divu autoru – bibliotēku nozares speciālistu – sastādītajā bibliotekārā un informācijas darba prakses sērijas rakstu krājuma kārtējā laidienā centrālā vieta atvēlēta Vācijas publisko un akadēmisko bibliotēku politiskās misijas un ietekmes jomu atspoguļojumam. Raksturotas bibliotēkas kā plašas nozīmes kultūrvietas vai šobrīd tik populārās lasīšanas, izaugsmes un viedokļu apmaiņas (“trešās”) vietas. Vēl citiem vārdiem – bibliotēkas kā vieni no demokrātiskās sabiedrības nozīmīgākajiem balstiem, demokrātijas vērtību iedzīvinātājiem. Krājumā apkopoti valstī zināmu politiķu, izglītības un bibliotēku nozares, kultūras un zinātnes pārstāvju viedokļi un ieteikumi bibliotēkām to lomas stiprināšanā. Iesakām smelties no vācu kolēģiem daudzveidīgu pakalpojumu idejas arī Latvijas publisko un akadēmisko bibliotēku darbiniekus!

Grāmatas pieejamību skatīt elektroniskajā kopkatalogā.

Jaunākā profesionālā literatūra bibliotēku speciālistiem LNB krājumā (2024. gada I ceturksnis)