Pierakstīties jaunumiem

Vadītājs
Bibliogrāfs
Bibliotopija festivālā LAMPA 2024: Saruna “Dizains ir plāksteris?”
Bibliotopija festivālā LAMPA 2024: Saruna par lasītprasmi “Starts vai restarts?”

Skatīt vairāk

Visas ziņas

Grāmatai 500

Latvijā pirmo grāmatu ar papildināto realitāti “Pastaiga pa skaisto Rīgu” un “Pastaiga pa skaisto Liepāju” prezentācijas pasākums Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā

19. jūlijā plkst. 17.00 Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā, Strēlnieku prospektā 30, Jūrmalā, norisināsies Latvijā pirmo grāmatu ar papildināto realitāti “Pastaiga pa skaisto Rīgu” (2024) un “Pastaiga pa skaisto Liepāju: uzplaukums” (2023) prezentācijas pasākums.

Pētniecība un izglītība

Pieejams IFLA ENSULIB informatīvā izdevuma jaunākais numurs

Divas reizes gadā, jūnijā un decembrī, Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA) Vides, ilgtspējas un bibliotēku sekcija (Environment, Sustainability and Libraries, ENSULIB)  publicē bezmaksas informatīvu izdevumu angļu valodā ar mērķi iepazīstināt ar zaļām un ilgstpējīgām iniciatīvām bibliotēkās visā pasaulē ANO ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanai. Starptautiskas redaktoru komandas vidū kā komitejas locekle ir pārstāve no Latvijas Nacionālās bibliotēkas – Kristīne Deksne. Pirmais numurs klajā nāca 2021. gadā.

Pētniecība un izglītība

Kultūras informācijas sistēmu centrs aicina pašvaldību publiskās bibliotēkas iesaistīties ES līdzfinansētā projektā LIBRI

Kultūras informācijas sistēmu centrs 2024. gada maijā ir uzsācis Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta “Bibliotēku tilti: trešo valstu valstspiederīgo integrācijas un iekļaušanas veicināšana Eiropā, izmantojot Bibliotēkas un vietējās partnerības” (LIBRI AMIF-2023-TF2-AG-CALL-AMIF) īstenošanu. Projekta realizēšanas laiks 24 mēneši.

Grāmatai 500

LNB notiks konference “Savas vagas dzinējs. Haraldam Biezajam – 115”

2024. gada 12. jūlijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks teologa, reliģiju vēstures, folkloras un mitoloģijas pētnieka un publicista prof. Dr. theol., Dr. phil. Haralda Biezā (1909–1995) jubilejai veltīta konference “Savas vagas dzinējs. Haraldam Biezajam – 115” un krājuma izlases atklāšana. Savukart 13. jūlijā plkst. 12.00 Haraldu Biezo pieminēs svētbrīdī Lestenes baznīcā.

Krājums un dati

Pielāgotās literatūras pakalpojumu nodrošināšana Latvijas bibliotēkās: izglītojošs seminārs

2024. gada 29. maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centrs un Latvijas Neredzīgo bibliotēka aicina piedalīties izglītojošā seminārā “Pielāgotās literatūras pakalpojumu nodrošināšana Latvijas bibliotēkās”, kurā būs iespējams piedalīties tiešsaistē, iepriekš reģistējoties. Dalība seminārā ir bez maksas.